Wiąz polny

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Awatar użytkownika
LukaszKwas
Posty: 52
Rejestracja: 15 paź 2007, 20:06
16
Lokalizacja: CzeladÂź

Wiąz polny

Post autor: LukaszKwas »

Witam przdstawiam wam drzewko które mam od paru lat pozyskany z natury rósł na pionowej desce przy rzece wiec dlatego taka forma wiem ze forma Fukinagashi - styl "na wietrze" lub "smagany wiatrem" jest jedną z trudniejszych form ale postaram sie go prowadzić właśnie w tym kierunku. Do innego stylu dyskwalifikują go korzenie które są pod kątem 45stopni do pnia. Drzewko przed formowanie prosze o rady w razie konieczności dorzuce inne fotki

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam ŁukaszK
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: 00seba »

bardzo długa droga przed tobą
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2004, 16:32
19
Imie i nazwisko: Piotr S.
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Pit »

Jak sam napisałeś styl Fukinagashi jest trudny, zwłaszcza że wybrałeś drzewo liściaste, którego co roku młode gałązki będa się naturalnie "wyrywały" do góry, do swiatła. Ten styl jest łatwiejszy w formowaniu dla drzewa iglastego np. jałowca. Mam nadzieje że jeszcze zweryfikujesz Swoją decyzję, trochę pracy i można będzie wypracować inny styl (np. drzewo pochylone) ale o koronie bardziej właściwej dla drzewa liściastego.
Piotr
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

to chyba nie wiaz... po sposobie w jakim rozwijają się liście wygląda mi to na olszę czarną. najlepiej zrob powiekszone fotki liści.
ODPOWIEDZ