Klon palmowy

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Awatar użytkownika
arrrr
Posty: 62
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:23
14
Imie i nazwisko: Arek Pozniak
Województwo: lubelskie

Post autor: arrrr »

Jeżeli chodzi o dziuple to zostaje. Na pewno nie będę robic odkładu żyby mieć nebari takie jak wszystkie. W tej chwili wygląda to dość ciekawie i tak zostanie. Na jesieni jak sie wszystko wygoi to zapodam zdjęcia.
Awatar użytkownika
arrrr
Posty: 62
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:23
14
Imie i nazwisko: Arek Pozniak
Województwo: lubelskie

Post autor: arrrr »

Minął rok czas na aktualne zdjęcia klona. Drzewko jest w doskonałej kondycji wiec pokusiłem sie o pierwszą defoliację drzewka. Już po 4 dniach zauważyłem że wypuszcza nowe pąki. Zobaczymy jak to dalej pójdzie.Obrazek
Awatar użytkownika
arrrr
Posty: 62
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:23
14
Imie i nazwisko: Arek Pozniak
Województwo: lubelskie

Post autor: arrrr »

Tema sie cieszy dużym zainteresowaniem :wink: to wrzucam nastepne zdjęcie.Klon już sie ładnie zazielenił, ma bardzo dużo nowych przyrostów. jednym zdaniem po defoliacji ma sie dobrze :-D nie był przycinany chce żeby niektóre gałęzie przybrały na masie.
Obrazek
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: 00seba »

siema
klonik wychodzi po mału na ludzi , nieźle się prezentuje ale jest dla mnie jedno ale
ta paskudna dziura która mnie razi , kwestia tego co komu się podoba to jedno ale
z czasem to uro będzie coraz bardziej próchnieć , niczym tego procesu nie zahamujesz bo
klony mają miękkie drewno , będzie to szpecić coraz bardziej podstawę drzewa i pogarszać jakość nebari co przy liściakach jest bardzo ważne , ja nadal proponował bym ci odkład
poprawił by on proporcje drzewa bo jest za wysokie w stosunku do pierwszych gałęzi ,
niby książkowo bo mniej więcej zaczynają się w 2/3 drzewa ale przyjrzyj się dokładnie i pomyśl czy to drzewo nie wygląda na młode ??? obniżając jego wysokość uzyskasz lepsze proporcje objętości pnia do wysokości drzewa poza tym nowy system korzeniowy będzie płaski i będzie ci świetnie rozszerzał podstawę pnia , będziesz mógł bez problemów przesadzić do owalnej płaskiej donicy bo ta nie pasuje do tego drzewa.
71a0143ac4ca3fd5.jpg
71a0143ac4ca3fd5.jpg (225.1 KiB) Przejrzano 5757 razy
powyżej masz zaznaczone na jakiej wysokości najlepiej zrobić odkład , wersja druga obrazuje na jakiej wysokości ja zrobił bym odkład, drzewo wyglądało by na o wiele starsze i majestatyczne
pozdr
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

A mnie razi Arku wierzcholek tego drzewka. Osobiscie, na podstawie zdjec, bym skrocil drzewko o jedno pietro i z tej galezi rosnacej do przodu wyprowadzil nowy wierzcholek.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Główne konary nadal rosną w górę. Widzę odciągi ale nie można z tym nic więcej zrobić?
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
arrrr
Posty: 62
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:23
14
Imie i nazwisko: Arek Pozniak
Województwo: lubelskie

Post autor: arrrr »

Jeszcze w tamtym roku myślałem że ta dziupla zostanie. Po roku czasu mimo dbania o nią to zauważyłem że wymaga to dużo pracy i w niedługim czasie zacznie to tak sobie wyglądać. Masz Sebastian racje. Muszę trochę poszukać informacji na temat odkładu. Chyba że Sebastian masz jakiś fajny artykuł.
Bolas Gałęzie szły ostro w górę z roku na rok są coraz niżej. Mysle że za rok będziesz zadowolony :wink:
Co do wierzchołka Kamil to napisz mi co jest nie tak z nim. Pewnie masz racje że wypadało by cos zmienić tylko chciał bym wiedzieć dlaczego Ci sie nie podoba.
Dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: 00seba »

odkład dopiero na przyszłą wiosnę , wpadnij do mnie z nim na przyszły rok na spotkanie wiosenne , nie masz daleko , będzie okazja pogadać i spotkać się ;) mam spore doświadczenie w robieniu odkładów na liściakach, na klonach robię je corocznie więc pomogę jak najbardziej ;)
co do samej teorii to za mało , wiele źródeł podaje bardzo ogólne zasady robienia odkładu , ja po kilku latach ich robienia doszedłem do własnych doświadczeń dzięki czemu np w tym roku udało mi się wykonać odkłady na gałęziach morwy rosnącej u mnie w ogrodzie
tak że zapraszam w przyszłym roku to pogadamy ;) pozdr
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
Awatar użytkownika
arrrr
Posty: 62
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:23
14
Imie i nazwisko: Arek Pozniak
Województwo: lubelskie

Post autor: arrrr »

Jesień w pełni wiec wypada pochwalić sie kolorami
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: 00seba »

miodzio ;)
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

arrrr pisze: Co do wierzchołka Kamil to napisz mi co jest nie tak z nim. Pewnie masz racje że wypadało by cos zmienić tylko chciał bym wiedzieć dlaczego Ci sie nie podoba.
Dzięki za odpowiedzi.
Ponad rok czekać na moja odpowiedz Obrazek

Wierzchołek składa się z dwóch "grubych" gałęzi, które rosną na boki. Moim skromnym zdaniem nie pasuje to do wierzchołka.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ