Sosny- prosze o rady.

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
K4o
Posty: 15
Rejestracja: 08 lis 2009, 16:45
14
Imie i nazwisko: Arek
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gniezno

Sosny- prosze o rady.

Post autor: K4o »

Na wstepie mojego postu pragne podziekowac ze na tym forum sa Bonsaisci ktorzy dziela sie swoja wiedza.
Cala zime odwiedzialem forum, czytalem, zdobywalem informacje.
Nastala wiosna , pora dzialania. Juz od poczatku interesowaly mnie sosny, z ktorych mozna wyformawac piekne okazy bonsai. Zaczalem chodzic po lasach i oto co znalazlem:
Prosze o porady odnosnie drzewek , czy sie nadaja? i jak je wstepnie zaczac formowac?

Numer 1:
Obrazek

Obrazek

Numer 2:
Obrazek

Obrazek

Numer 3:
Obrazek

Obrazek

Numer 4:
Obrazek

Obrazek

Numer 5:
Obrazek

Obrazek


Zdjecia nie maja powalajacej jakosci , ale mam nadzieje ze doswiadczeni Koledzy pomoga.
Pozdrawiam Arek.
RUSKI
Posty: 36
Rejestracja: 16 lip 2008, 11:38
15
Imie i nazwisko: leon niemczyk
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: RUSKI »

Nie nadają się. Nawet jeżeli uda się je Tobie odpowiednio pozyskać to i tak przez min. następne dwa lata nie powinieneś ich ruszać. A przecież nadeszła wiosna. Czas działania! Idź do sklepu i kup sobie tam roślinę, którą będziesz już mógł formować.
K4o
Posty: 15
Rejestracja: 08 lis 2009, 16:45
14
Imie i nazwisko: Arek
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: K4o »

kupic ?!
kupic moze kazdy.... jesli bede musial bede czekal ile potrzeba, ale po tym czasie chce powiedziec ze z dzikiego drzewa stworzylem bonsai. Sadze ze na tym ta sztuka polega.
Awatar użytkownika
wog
Posty: 239
Rejestracja: 14 wrz 2005, 18:58
18
Lokalizacja: Dln Sl

Post autor: wog »

:co: jestes w bbbbbbbbbbbłędzie , nie nba tym to polega
RUSKI
Posty: 36
Rejestracja: 16 lip 2008, 11:38
15
Imie i nazwisko: leon niemczyk
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: RUSKI »

K4o pisze:kupic ?!
kupic moze kazdy.... jesli bede musial bede czekal ile potrzeba, ale po tym czasie chce powiedziec ze z dzikiego drzewa stworzylem bonsai. Sadze ze na tym ta sztuka polega.
Jeżeli czekanie kilka lat sprawi Tobie radochę to je wykop.
Awatar użytkownika
Dragonww
Posty: 211
Rejestracja: 13 lip 2006, 21:08
17
Imie i nazwisko: Wojtek Winiarski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Dragonww »

Nie chodzi o to żebyś kupił gotowe bonsai tylko zwykłą sadzonkę ( taką z w miarę grubym nebari) i spróbował zrobić z niej bonsai.
-------------------------------------------------------
Wojtek

Bonsai - sztuka sÂłuchania natury...
K4o
Posty: 15
Rejestracja: 08 lis 2009, 16:45
14
Imie i nazwisko: Arek
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: K4o »

Jeżeli czekanie kilka lat sprawi Tobie radochę to je wykop.

Kolego Ruski prosze Cie najpierw o zapozanie sie z moim topiciem a pozniej ocene... jezeli ogladal bys zdjecia to widac ze one juz sa przesadzone na konkretnych miejscach, latwo jest oceniac nawet nie patrzac co czlowiek pisze.
pozdrawiam
RUSKI
Posty: 36
Rejestracja: 16 lip 2008, 11:38
15
Imie i nazwisko: leon niemczyk
Województwo: zachodniopomorskie

Post autor: RUSKI »

Kolego Arku,
Źle odebrałeś moje posty. Ja wcale nie oceniam Twojej osoby tylko rośliny, które przedstawiłeś na zdjęciach.
K4o pisze:Zdjecia nie maja powalajacej jakosci , ale mam nadzieje ze doswiadczeni Koledzy pomoga.
Przyjrzałem im się dokładnie i nie zauważyłem żeby rosły w pojemnikach. Chcesz stworzyć bonsai- czyli roślinę w pojemniku a nie roślinę ogrodową.
K4o pisze:Cala zime odwiedzialem forum, czytalem, zdobywalem informacje.
Jaki ma sens formowanie rośliny w gruncie? Skoro nie wiesz jak roślina „usiądzie” w doniczce, jak będzie nachylona i gdzie będzie front rośliny! Albo źle studiowałeś forum albo powinieneś szukać wiedzy jeszcze w innych publikacjach.
K4o pisze:Prosze o porady odnosnie drzewek , czy sie nadaja? i jak je wstepnie zaczac formowac?
Moim zdaniem nie nadają się a przynajmniej dla mnie. O wstępnym formowaniu sam sobie odpowiedz.
K4o pisze:...pragne podziekowac ze na tym forum sa Bonsaisci ktorzy dziela sie swoja wiedza.
Bardzo proszę
A cha. Czy możesz mi napisać co oznacza słowo "topiciem". Chciałbym się z nim zapoznać ale nie wiem o co chodzi?
ODPOWIEDZ