Modrzew europejski, jak ciąć?

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
szymonf
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2010, 16:32
14
Imie i nazwisko: Szymon F
Województwo: lódzkie

Modrzew europejski, jak ciąć?

Post autor: szymonf »

Witam,

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich bardzo serdecznie, jako, że jest to mój pierwszy post, chciałbym zrobić dobre pierwsze wrażenie, które jak mam nadzieję zaowocuje miłymi komentarzami i w ogóle miłą atmosferą. :)

Krótka historia:

Jest to jedno z moich drzewek, pozyskane z natury, i wsadzone do gruntu na okres trzech lat, co roku przycinane i nawożone. Po tym okresie zostało przesadzone do doniczki roboczej. Drzewko ma około 60-70 cm.

Jak mam przyciąć, które gałęzie odciąć, które zostawić... Chciałbym też aby ktoś doświadczony zwrócił uwagę na czubek i doradził mi co z tym zrobić, co odciąć, co zostawić? Może jakieś szkice?
Pytam bo nie chcę drzewka po prostu zepsuć, aha i to, że mnie nie ma na forum nie znaczy ze krzaki w hipermarkecie nazywam bonsai, czy wykopuje z lasu co popadnie w środku lata :)



Posiadam więcej zdjęć, jeśli będzie taka potrzeba zamieszczę je tu z miłą chęcią.

Pozdrawiam
Załączniki
przód
przód
przód.JPG (79.61 KiB) Przejrzano 2587 razy
tył
tył
tył.JPG (84.23 KiB) Przejrzano 2587 razy
góra
góra
góra.JPG (99.8 KiB) Przejrzano 2587 razy
lewy bok
lewy bok
lewy bok.JPG (76.17 KiB) Przejrzano 2587 razy
prawy bok
prawy bok
prawy bok.JPG (79.07 KiB) Przejrzano 2587 razy
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

modry dos dobze sie zapowiada jezeli jestes z okolic lodzi to wpadnia czasem na warsztaty sa one w palmiarni lodzkiej tam koledzy podpowiedza co i jak . bo tak przez ekran to mozna sobie spie.. c rosline . a terminy warsztatow sa podawane nie raz na forach bonsajowych tak wiec cierpliwosci zycze . i zapraszam w imieniu kolegow na warsztaty
bo kazdy jest kims
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Sorry, ze dopiero teraz ale nadrabiam zaleglosci ;-)

Moja propozycja (na podstawie zdjec).
Załączniki
kamcio_prawy_bok.JPG
kamcio_prawy_bok.JPG (65.49 KiB) Przejrzano 2341 razy
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ