Mały jałowiec

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Awatar użytkownika
arrrr
Posty: 62
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:23
14
Imie i nazwisko: Arek Pozniak
Województwo: lubelskie

Mały jałowiec

Post autor: arrrr »

ostatnio wysyp drzewek marketowych indoor, wiec przedstawiam wam dla odmiany mojego jałowczyka. Drzewko było dwa lata temu pierwszy raz formowane. a tak wygląda teraz:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Ogólnie rzecz biorąc - nie jest źle :)

Jeżeli uczysz się sam z siebie i udaje Ci sie przezimować drzewka bez szwanku i jeszcze je ułożyć - to fajnie!
Drzewko jest troche za ciężkie jak na taką wielkość - gałezie dolne na tych samych wysokościach i jedna waląca w oczy - musisz z nich zrezygnować. Nie wiem czy coś z tego "Virta" widać i zrozumiesz - ale wywaliłem 2 dolne gałęzie z lewej i przedniej strony. Te czerwone kreski to położenie gałęzi - musisz je jeszcze deko obniżyć i będzie całkiem fajne. Potem tylko zagęszczać i zagęszczać.

Jesteś z Lublina - jak masz pytania to wal śmiało ! Pomozemy :)
Jesteśmy też w Lublinie w maju -> viewtopic.php?f=16&t=5796&p=43024#p43024 , mas zjakieś drzewo, konsultacje wpadaj z drzewem/ drzewami, co pare głów to nie jedna :)
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (55.02 KiB) Przejrzano 2239 razy
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
arrrr
Posty: 62
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:23
14
Imie i nazwisko: Arek Pozniak
Województwo: lubelskie

Post autor: arrrr »

Dzięki Przemek za odpowiedz. No narazie udaje mi sie przezimować drzewka na balkonie bez szwanku,ale zobaczymy co ta sroga zima złego przyniosła. Nie mam jak sie wybrać na warsztaty wiec sam coś próbuje. Co do drzewka jak sie zrobi cieplej to zmienię ułożenie gałęzi. Pozdrawiam. A na pokazie formowania w maju na pewno bedę.
ODPOWIEDZ