Jałowiec kaskada - mój 1 raz

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Brenda
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
14
Imie i nazwisko: Joanna O.
Województwo: podkarpackie

Jałowiec kaskada - mój 1 raz

Post autor: Brenda »

Witajcie
chce wam pokazac mojego pierwszego jałowca, którego uformowałam zupełnie samodzielnie, jest to moje pierwsze dziecko :-) Roslina pochodzi ze szkołki, kupiona w kwietniu za 9 zl- materiał raczej młodziutki . Do tego zeby zaczac cos robic z roslina dojrzewałam bardzo dlugo bo prawie poł roku...no ale w koncu. Roslina od poczatku inspirowala mnie do stworzenia kaskady, nie jest to łatwy styl ale bede jeszcze duzo pracowac nad moim jałowcem tak ze mam nadzieje za pare latek bedzie z niego sliczne drzewo.
Bardzo was prosze o ocene mojej pracy i o konstruktywna krytyke/ew porady, bardzo mi są teraz potrzebne. Sorry za kiepska jakośc zdjec :oops:
pozdrawiam forumowiczów
Załączniki
materiał wyjsciowy
materiał wyjsciowy
materiał wyjsciowy-jałowiec.jpg (54.3 KiB) Przejrzano 5348 razy
uformowany
uformowany
uformowany.jpg (55.59 KiB) Przejrzano 5348 razy
uformowany2.jpg
uformowany2.jpg (56.97 KiB) Przejrzano 5348 razy
rzut z góry
rzut z góry
rzut z góry.jpg (55.67 KiB) Przejrzano 5347 razy
malyjasiuprim
Posty: 79
Rejestracja: 13 cze 2007, 20:01
16

Post autor: malyjasiuprim »

Kaskada to dosyć trudnu styl dla poczatkujacych, a nawet doświadczeni bonsaisci maja z tym problem, wiec lepiej zaczac od czegos łatwiejszego, to drzewko rzeczywiście pokazuje styl kaskadowy, ale nic poza tym, jest nie ułożone nie ma w nim jasności, harmonii, brak ci po prostu wielu umiejetnosci i radze isc na warsztaty praktyczne i zostawic kaskade w spokoju
Janek
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Nie tylko Jasiu jest to trudny styl dla początkujących ale i dla zaawansowanych oraz tych co za zaawansowanych się uważają.

Co do samego formowania - mi podoba się efekt na 3 fotce, brakuje jeszcze tylko nadania dynamiki (ruchu) pniu i dokładniejszego ułożenia całości. Jak na 1 samodzielne próby - bardzo fajnie !
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

jak na pierwszy raz to fajnie to nawet . pamietaj drzewo ma podobac sie wlascicelowi
bo kazdy jest kims
Brenda
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
14
Imie i nazwisko: Joanna O.
Województwo: podkarpackie

Post autor: Brenda »

Jak na 1 samodzielne próby - bardzo fajnie !
Dzieki Przemek, tego potrzebowałam 8) Co masz na mysli z ta dymamika pnia, ja myslalam zostawic prosty.Taki mi sie po prostu podoba.Nie widac tego na fotkach ale gorę drzewka tworzą 2 pnie, większy i mniejszy, dlatego to sie tak pozlewało i wyszło niefajnie :-) mysle ze w przyszlosci to sie zmieni.Mam zamiar jeszcze duzo pracowac nad roslina.Oczywiscie warsztaty na pewno ale na razie nie moge (problemy osobiste) Dlaczego kaskada :hmmm: po prostu drzewo tak pokazało.
nie ma w nim jasności, harmonii
Jasiu, to jest drzewo uformowane pierwszy raz, w czasie srednio do tego nadajacym się a ty chcesz zeby mialo jasnosc i harmonię, no po prostu swietnie, ciekawa jestem czy ty na samym poczatku takie jasne i harmonijne drzewa tworzyłes :evil:
Gałazki ułożyłam tylko z grubsza, tych cieniutkich nie ruszałam bo było ich bardzo mało i nawet nie zdrewniałe na koncach, drzewko jest jescze młode musi troche zarosnąc, wtedy mysle i po 2 ułozeniu i uformowaniu efekt będzie fajniejszy. Z reszta ja sama musze sie jesze duzo nauczyc :-)Nie miałąm zamiaru po 1 formowaniu uzyskac super okazu ale po prostu nadac roslinie szkielet, kształt do jakiego bede dązyc dlatego pewnie nie jest harmonija ale tez nie chcaialm jej zamęczyc tym formowaniem.
brak ci po prostu wielu umiejetnosci
-No coż Ameryki nie odkryłes jestem przeciez poczatkująca :evil:
Prosze piszcie co powinnam zmienic jakie błedy mam, tylko nie krytykujcie tak strasznie [-o<
aha no i mozecie pisac co wam sie podoba :roll:
to drzewko rzeczywiście pokazuje styl kaskadowy
- i własnie z tego sie ciesze, dzieki za uznanie \:D/
ale nic poza tym
-wiesz, w zasadzie o nic wiecej mi nie chodziło :wink:

pozdrawiam i wielki dzieki za komentarze
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Z tym prostym pniem to wygląda poprostu mało ciekawie. Drzewa nie rosną do dołu same z siebie i nie rosną prosto. Takie drzewa kaskadowe znajdują się w górach, gdzie panują cięzkie warunki, często na takie drzewa spadają kamienie, lawiny - one same z siebie są "potargane" i tak też powinny wyglądać. Trzeba by było na wiosne go troche wygiąc za pomocą drutu i rafii. A narazie zostaw tak jak jest i zagęszczaj, łatwiej będize Ci ułożyć pięterka "chmurki" itp itd.

Z czubka jednego tez będzie trzeba kiedyś zrezygnować. Ale jak napisalem - moje 1 próby wyglądaly znacznie gorzej :)
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Brenda
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
14
Imie i nazwisko: Joanna O.
Województwo: podkarpackie

Post autor: Brenda »

Myslalam o 2 czubkach zeby było ciekawiej, bo wiekszosc kaskad ma po 1 czubku. Ale przez to sie nakładaja i niefajnie to wyglada. z tymi wygieciami pnia pewnie masz racje ale na razie nie zrobie tego z braku umiejetnosci i ...rafii :wink:
W tym roku to on raczej nie zarosnie, troche sie boje czy za bardzo go nie wygoliłam na zime, zobaczymy.
Wielkie dzieki za dobre słowo i rady :bukiet:
Mogłbys jeszcze napisac jak ułozyc pieterka zeby fajnie wygladały, moje sa takie jakies "szalone" malo harmonijne
pozdro
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Jeżeli to pomoże -> viewtopic.php?f=6&t=5437
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

A ja ci wlepie kilka zdjec z PÓŁKASKADAMI i sama ocen czego w twojej brakuje najbardziej. Dodatkowo musisz zrozumiec ze w tej sztuce cieżko wprowadzic nowe kanony o ile jest to w ogole możliwe.
Załączniki
DSCN5631v1.jpg
DSCN5631v1.jpg (55.15 KiB) Przejrzano 5240 razy
SantigiRestyle2.jpg
SantigiRestyle2.jpg (32.17 KiB) Przejrzano 5240 razy
p59.JPG
p59.JPG (68.26 KiB) Przejrzano 5240 razy
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Brenda
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
14
Imie i nazwisko: Joanna O.
Województwo: podkarpackie

Post autor: Brenda »

Pólkaskadami? Bolas czy to aby na pewno sa połkaskady-dla mnie to kaskady jak byki :ups: dzieki za inspiracje dokladnie w tym kireunku zamierzam isc, tylko koniecznie duuuzo warsztatow potrzebuje :-) Co do nowych kanonów nie sadze zeby 2 wierzchołki w drzewie to był nowy kanon-raczej cos zaczerpniete z formy sokan, z reszta starej jak swiat- jesli to masz na mysli.
Przemek dzieki za link, juz go ogladałam.
Swoja droga przepiekne te drzewa na fotkach, cudo !!
pozdro
Awatar użytkownika
Herpestes
Posty: 85
Rejestracja: 03 sie 2009, 09:40
14
Imie i nazwisko: Leszek Gramacki
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Stare Juchy
Kontakt:

Post autor: Herpestes »

To na pewno półkaskady.
Załączniki
Kaskada
Kaskada
styl_kengai_112.jpg (42.98 KiB) Przejrzano 5204 razy
http://leszekgramacki.blogspot.com/
ODPOWIEDZ