Grab

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Sverting
Posty: 61
Rejestracja: 17 sie 2008, 15:17
15
Imie i nazwisko: Maciej Chochla
Województwo: śląskie

Grab

Post autor: Sverting »

Zakupiłem sobie niewielkiego graba. Moja wizja skupia się na puszczeniu jednej na bok, drugiej w drugą stronę i do tyłu, oraz wykonaniu solidnego zwieńczenia korony. Tak więc przewiduję trzy chmurki.

Wiadomo jednak nie od dziś, że początkujący w gorącej wodzie kąpany, a dojrzalszy w sztuce człowiek ze spokojem skomentuje pomysł i podrzuci swój własny. Tak też. O to ten grab.

Mod:Zły dział, przenoszę do omawianie drzewek outdoor
Załączniki
zdjcie000mg8.jpg
zdjcie000mg8.jpg (26.76 KiB) Przejrzano 2212 razy
zdjcie001ug3.jpg
zdjcie001ug3.jpg (23.73 KiB) Przejrzano 2217 razy
zdjcie002tz8.jpg
zdjcie002tz8.jpg (23.46 KiB) Przejrzano 2210 razy
zdjcie003sh8.jpg
zdjcie003sh8.jpg (26.81 KiB) Przejrzano 2212 razy
zdjcie004rb7.jpg
zdjcie004rb7.jpg (24.97 KiB) Przejrzano 2210 razy
zdjcie005if9.jpg
zdjcie005if9.jpg (26.15 KiB) Przejrzano 2210 razy
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2004, 16:32
19
Imie i nazwisko: Piotr S.
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Pit »

witaj
omawianie układu drzewa liściastego ma sens tylko wtedy gdy nie ma na nim liści, teraz trudno się na nim dobrze dopatrzeć układu gałęzi i pąków, które moim zdaniem sa zbyt "roslazłe" i maja złe proporcje, ja bym proponował mocno przyciąć (niestety z powodu lisci nie bardzo widać gdzie) i budować drzewo od nowa z jakiejś małej gałązki. Grab jest do tego idealny, bardzo łatwo się rozbudowuje i szybko rośnie i pamiętaj że drzewo lisciaste ma mieć zwartą, rozgałęzioną w odpowiednim miejscu, proporcjonalną koronę a nie tak jak napisałeś - 3 chmurki - to nie jałowiec ani sosna żeby budować na nim chmurki - chyba że chcesz żeby wygladał jak fikus z castorsamy.
Popatrz teraz na swoje drzewo, pomyśl gdzie zaczynają się rozgałęziać obecne gałęzie i jak będzie wyglądać (jakie będzie mieć proporcje) za 5 lat, wtedy dojdziesz do wniosku że jest źle i będziesz je robił od nowa, szkoda na to czasu.
Moja propozycja cięcia jest na zdjęciu, za trzy lata będzie wyraźny zarys nowego drzewa z gałęziami tu gdzie TY chcesz - ale oczywiście drzewo jest Twoje i mozesz go tworzyć jak chcesz.
pozdr
Załączniki
zdjcie004rb7.jpg
zdjcie004rb7.jpg (22.09 KiB) Przejrzano 2065 razy
Piotr
ODPOWIEDZ