Åšwierk

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Åšwierk

Post autor: HIR »

Witam prezentuje wam drzewko, które należy traktować jako prebonsai a przynajmniej takim będzie za kilka lat chyba jest to świerk syberyjski. Materiał raczej kiepski skusiło mnie ciekawe nebari i cena 30 zł. Pozdrawiam
Załączniki
3.JPG
3.JPG (56.58 KiB) Przejrzano 5967 razy
na.JPG
na.JPG (74.07 KiB) Przejrzano 5966 razy
n.JPG
n.JPG (80.77 KiB) Przejrzano 5966 razy
2.JPG
2.JPG (31.52 KiB) Przejrzano 5962 razy
1.JPG
1.JPG (36.85 KiB) Przejrzano 5966 razy
We have only 35 chambers ther is no 36.
J know that both i want creat new chamber
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Jeżeli to ma być prebonsai - to powinieneś najpierw to przyciąć i pozostawić w spokoju na 5 lat (oczywiście kontrolować jak rośnie - i tam gdzie trzeba albo zagęszczać albo przycinać. Myśle, że inni to samo Ci napiszą ale nie chce im sie nerwów psuć to milczą.

To nie bedzie ładne drzewo.
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Nie wiem czy zależy ci na sprowokowaniu mnie? Chciałem pokazać mniej doświadczonym którzy szukają materiału ze można i z kiepskiego materiału zrobić nie najgorsze drzewko a ma ono kilka plusów nebari i proporcje zwężającego się pnia. Druga sprawa ze drzewko po takim cięciu puszcza dużo z uśpionych co daje możliwość ułożenia korony. Bądź, co bądź kupując to drzewko wiedziałem, czego się spodziewać i moyogi nie chciałem robić
We have only 35 chambers ther is no 36.
J know that both i want creat new chamber
bazyl
Posty: 34
Rejestracja: 17 sie 2007, 19:15
16

Post autor: bazyl »

tak przy okazji predyspozycji, to wszystkie drzewa mają nebari takie czy inne, a to ma słabe . Również większość drzew ma zwężający się pień. I tyle w temacie predyspozycji.Nie sądzę by starczyło ci cierpliwości i poczekasz kilka lat aż coś z tego kołka (pólki co )wyrośnie.
Fizyk
Posty: 44
Rejestracja: 07 maja 2005, 22:05
19
Imie i nazwisko: Miroslaw Ficek
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Fizyk »

Po pierwsze to chyba nie jest świerk.
Po drugie czy on przeżyje, jeśli tak to będzie o czym rozmawiać - jeśli nie to koniec rozmowy.
Fizyk
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Moze masz racje moze to nie byc swierk zrobie dokladniejsze foty moze ktos oceni co to jest.Co do tego czy zyje narazie sie rozwija wiec chyba tak.pzdr
Załączniki
ZdjĂŞcie017a.JPG
ZdjĂŞcie017a.JPG (48.66 KiB) Przejrzano 5718 razy
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

pewnie sie nieznam ale czy to czsem nie cis
bo kazdy jest kims
Daichi
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2008, 19:38
15
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Daichi »

To chyba jest cis pospolity
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Ze zdjęcia powyżej można tak wnioskować, lecz pierwsze zdjęcie zdecydowanie eliminuje cisa. Ja bym stawiał na którąś z odmian jodły. Jeśli chodzi o samo drzewko, to podoba mi się Twój zamysł i wizja tego jak będzie wyglądało w przyszłości. Problem może tkwić w rozbudowaniu masy zielonej. mam nadzieję, że czubek służy tylko do zaczepienia odciągu i nie będzie w przyszłości jinem. Jeśli chodzi o druty, to moje zdanie jest takie (choć wiem, że są również inne szkoły), że zawsze zdążysz cienkie gałązki zadrutować, a po takim cięciu i konieczności zagęszczenia, druty mogą tylko przeszkadzać. Z ciekawością zobaczę go za rok (może w Daglezji?).
Pozdrawiam z okolic Poznania
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Z góry dzięki za opinie. Co do kształtowania chce zrobić z tego drzewka taka zmęczona górska choinkę z wyraźnie oddzielającymi się partiami zieleni wiec nie wiem czy jin nie zdobił by calości to już wyjdzie z czasem obgadam to być może na żywo w daglezji właśnie tam kupiłem to drzewko . Co do drutowania popieram bo już 2 druty zdejmowałem ale jest pod kontrola pzdr
We have only 35 chambers ther is no 36.
J know that both i want creat new chamber
Daniel
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2008, 22:03
15

Post autor: Daniel »

Tak Armin to jest Jodla zdecydowanie...

Mam kilka takich u siebie :P
Awatar użytkownika
fawin
Posty: 186
Rejestracja: 31 lip 2007, 15:17
16
Imie i nazwisko: Krystian P.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: fawin »

Może jodła kaukaska?
"Nie wywyższaj się, nie unoś, bądź skromny, szanuj innych i Ty będziesz szanowany"
Greg
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:41
15
Imie i nazwisko: Grzegorz B
Województwo: opolskie

Post autor: Greg »

Niemal na pewno jest to Pseudotsuga douglasi lub pod inna nazwa Pseudotsuga menziesi czyli Daglezja wieczniezielona lub inny gatunek daglezji. Rozetrzyj w palcach kilka igiel- jesli wydaja przyjemny,jakby cytrusowy zapach to masz daglezje.

Jesli natomiast na spodniej stronie igiel sa 2 biegnace wzdluz,biale lub szarawe paski to jest to jakis gatunek jodly...trudny do okreslenia po takich zdjeciach. Na 100% jednak nie jest to jodla kaukaska.
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Witam i dzięki za informacje sa 2 paski czyli jakas jodla.Pzdr
We have only 35 chambers ther is no 36.
J know that both i want creat new chamber
ODPOWIEDZ