Modrzew

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Abej
Posty: 34
Rejestracja: 26 gru 2007, 11:56
16
Lokalizacja: warszawa

Modrzew

Post autor: Abej »

Witam! :-)
Przedstawiam wam mojego modrzewia i co o nim myslicie jak zaczac go formowac moze mi podacie jakis przyklad zeby wygladal ladnie i mysle ze mi w tym pomozecie co wy na to? :wink:
Załączniki
modrzew.JPG
modrzew.JPG (27.7 KiB) Przejrzano 4923 razy
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

masz mozliwosc wsadzenia do gruntu ?? jezeli tak to nie ma na co czekac , do gruntu i tam sie nim zajmuj przez minimum 4 sezony
Abej
Posty: 34
Rejestracja: 26 gru 2007, 11:56
16
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Abej »

pawel18 pisze:masz mozliwosc wsadzenia do gruntu ?? jezeli tak to nie ma na co czekac , do gruntu i tam sie nim zajmuj przez minimum 4 sezony
No wlasnie nie mam takiej mozliwosci i nie mam ogrodka niestety,a u sasiadow to nie moge drzewek sadzic :(
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

Krótka piłka, jest za młody na formowanie niestety.

Widzę, że jesteś z warszawy, więc zapisz się na warsztaty podstawowe u Marka Gajdy

"7-go czerwca o godzinie 9-tej w studiu bonsai przy Połczyńskiej 120a w Warszawie odbedą się warsztaty podstawowe z formowania drzewek bonsai.
Koszt warsztatów to 120 zł. Zapisy pod numerem telefonu 0 602246660"

A jeśli uważasz, żę nie potrzebujesz to odrazu na artystyczne lub poprostu kup sobie jakiegoś jałowca odpowiedniego i dłub w nim a modrzewiem zajmiesz się za jakiś czas :D
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
Abej
Posty: 34
Rejestracja: 26 gru 2007, 11:56
16
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Abej »

Ja tego jalowca moge znalezc w lesie a wiec nie potrzebuje kupna jalowca jak narazie.
pinaceae
Posty: 302
Rejestracja: 07 sty 2007, 22:48
17
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pinaceae »

Abej zanim bedziesz mogl wykopac jakiegos jalowca z lasu minie conajmniej rok.

Za nim bedziesz mogl go uksztaltowac minie conajmniej 3 lata.

Idz lepiej do szkolki i kup sobie tego jalowca. czasami mozna znalesc naprawde dobre materialy, ktorych nie znajdziesz nigdy w naszych lasach
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

Abej ... tylko rośliny zdrowe i z ograniczoną a zarazem dobrze rozwiniętą bryłą korzeniową (co zapewnia jedynie wieloletnia uprawa w pojemnikach/donicach) mogą byc formowane jako bonsai !!

Młody - NIE MA ROSLIN ZA MŁODYCH DO FORMOWANIA !!
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Corfe, używasz słowa "jedynie". A gdzie miejsce na yamadori? Jeśli chodzi o drzewko w temacie, to na pewno nie jest to odpowiedni dział.
Pozdrawiam z okolic Poznania
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

armin - miejsce na jamadori jest w szklarniach i ogrodach ludzi którzy sie na tym znają !!
Jak nie umiesz czytac ze zrozumieniem , to po co komentujesz ??

nawet jamadori musi byc zdrowe i miec ograniczoną a zarazem dobrze rozwiniętą (czytaj zregenerowaną) bryłe korzeniową , co zapewnia jedynie wieloletnia uprawa w pojemnikach/donicach !!
dział dla tego Modrzewia jest idealny !!
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Z reguły nie wdaję się w pyskówki, ale przegiąłeś. Jeśli nie widziałeś roślin formowanych jako bonsai i zarazem nie poddanych wieloletniej uprawie w pojemnikach, to współczuję. A swoich yamadori nie trzymam ani w szklarni, ani w ogrodzie. Też rosną. A czytać ze zrozumieniem potrafię. Tyle, że rozróżniam yamadori od pre-bonsai. Upieram się też, że temat powinien się znaleźć w dziale podstawy, bo Abej pyta o to jak formować coś, co będzie przypominało bonsai za kilka ładnych lat.
Pozdrawiam z okolic Poznania
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

armin pisze: Jeśli nie widziałeś roślin formowanych jako bonsai i zarazem nie poddanych wieloletniej uprawie w pojemnikach, to współczuję..

to ja współczuję jeśli takie widziałeś :-)

a roslinka moim zdaniem pasuje do niejednego działu , od pogawędki , przez podstawy po kompostownik czy tu :) wiec po co cokolwiek zmieniac
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
ODPOWIEDZ