Brzózka marcowa

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Awatar użytkownika
LukaszKwas
Posty: 52
Rejestracja: 15 paź 2007, 20:06
16
Lokalizacja: CzeladÂź

Brzózka marcowa

Post autor: LukaszKwas »

Witam przdstawiam wam moją brzózka pozyskana w marcu. Przez dwa poprzednie lata w miare mozliwości przycinałem ją kilka krotnie aż przyszedł ten dzien na pozyskanie moż nie jest to jakiś extra materiał ale ze wszględu na jej piękną kore która chyba nie jednego urzeka postanowiłem ją mieć. ponizej zdjęcia zaraz po pozyskaniu i w stanie obecnym. podoba mi sie w takiej formie jak jest ale czekam tez na wasze propozycje. ma jeszcze pytanie co zrobić z nowymi przyrostami tóż przy ziemi na pniu zostawić czy usunąć. Pozdrawiam Łukasz
Załączniki
przyrosty
przyrosty
DSC00014.JPG (53.36 KiB) Przejrzano 2511 razy
stan obecny
stan obecny
DSC0001311.JPG (30.8 KiB) Przejrzano 2511 razy
BrzĂłzka pozyskana w marcu
BrzĂłzka pozyskana w marcu
Obraz 014.JPG (24.36 KiB) Przejrzano 2510 razy
Awatar użytkownika
krzysiak88
Posty: 91
Rejestracja: 27 kwie 2008, 23:41
16
Imie i nazwisko: Krzysztof K
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle

Post autor: krzysiak88 »

to zależy co chcesz zrobić jak byś chciał zrobić jakiś lasek to tych przyrostów nie usuwaj jeśli chcesz mieć pojedyncze drzewko to usuń a taka forma korony tez mi sie podoba :D Fajne drzewko i ma potencjał ta brzózka :D
Pozdrawiam
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

nic dobrego z nich nie będzie ja bym usuwał, a forma jaką nadać to ci się po kilku latach nasunie najprędzej bo narazie nie ma z czego. Ogólnie ja bym jąjednak zosawił w gruncie na dłużej
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

ma jeszcze pytanie co zrobić z nowymi przyrostami tóż przy ziemi na pniu zostawić czy usunąć. Pozdrawiam Łukasz
ja u siebie usuwal takie przyrosty , nie sa przydatne a w pozniejszym etapie moga stanowic problem wiec lepiej od razu sie ich pozbyc , chyba ze chcesz uzyska forme np o 2 pniach
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

no tak tylko tą formę będzie uzyskiwał xx lat :D
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
ODPOWIEDZ