Moja Brzoza z lasu.

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Abej
Posty: 34
Rejestracja: 26 gru 2007, 11:56
16
Lokalizacja: warszawa

Moja Brzoza z lasu.

Post autor: Abej »

Wlasnie pozyskalem brzoze z lasu i nie wiem jak ja ksztaltowac moze mi cos doradzicie jak ja prowadzic na dalsze rozwijanie i gdzie mam ja uciac zeby wygladala ladnie pomozcie mi.
Załączniki
Brzoza.JPG
Brzoza.JPG (33.34 KiB) Przejrzano 3154 razy
Brzoza 2.JPG
Brzoza 2.JPG (28.7 KiB) Przejrzano 3146 razy
Ostatnio zmieniony 09 mar 2008, 18:19 przez Abej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fawin
Posty: 186
Rejestracja: 31 lip 2007, 15:17
16
Imie i nazwisko: Krystian P.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: fawin »

Ale po co ją brałeś skoro nie iwesz jak ją kształtować?
Przydało by się jaśniejsze zdjęcie i zrobione pod kątem prostym do drzewka, a nie z góry, tak jak jest teraz.
"Nie wywyższaj się, nie unoś, bądź skromny, szanuj innych i Ty będziesz szanowany"
Abej
Posty: 34
Rejestracja: 26 gru 2007, 11:56
16
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Abej »

juz zrobilem te jasniejsze zdjecie masz i pokaz mi gdzie mam ja uciac i w jakim miejscu zeby ladnie wygladala ta brzoza.
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

Heh idź jeszcze raz do lasu tam gdzię ją wykopałeś, popatrz na starsze egzemplarze i spróbuj odtworzyć ich wygląd zmiejszając jakieś 20x :)
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
Awatar użytkownika
fawin
Posty: 186
Rejestracja: 31 lip 2007, 15:17
16
Imie i nazwisko: Krystian P.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: fawin »

Mam nadzieję, że ona nie stoi w mieszkaniu !! !! jeśli tak to na dwór z nią !!

Mówisz, że właśnie ją pozyskałeś więc daj jej czas na aklimatyzację-narazie z przycinaniem i formowaniem daj sobie spokój.

Podam moją propozycję odnośnie jej prowadzenia:
W załączniku podałem propozycję przycięcia i pokazałem czego drzewku ubędzie. Z gałęzi pod przycięciem poprowadzić nowy wierzchołek i obciąć tę dłuższą gałąź wyrastającą od przyszłego wierzchołka.
I jeszcze jedna rzecz, jak już przytniesz to potem rozchyl mu gałązki aby zrobiło się trochę przestrzeni i co za tym idzie światła, co w przyszłości zaowocuje większą ilością pędów.


P.S. Po rozchyleniu z drzewka zrobi się prawdodpodobnie coś w formie krzaka więc będzie trzeba niektóre gałęzie usunąć, a inne skrócić.

Bez pośpiechu i na dwór z tą brzozą !!


I może jeszcze niech się wypowiedzą bardziej wtajemniczeni w tą sztukę ode mnie.
Załączniki
brzoza_2_280.jpg
brzoza_2_280.jpg (28.7 KiB) Przejrzano 3135 razy
"Nie wywyższaj się, nie unoś, bądź skromny, szanuj innych i Ty będziesz szanowany"
ODPOWIEDZ