Klon Palmowy - pierwsze kroki

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
rafalklis
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2007, 14:20
17

Klon Palmowy - pierwsze kroki

Post autor: rafalklis »

Witam.

W zeszłym roku kupiłem młode drzewko Klonu Palmowego. Od tego czasu w zasadzie tylko je podlewałem i przezimowałem w piwnicy. Wciąż jest w małej plastikowej doniczce. Drzewko ma 36 cm wysokości, a ostatnio puściło pąki. Wiem, że luty jest miesiącem w którym trzeba poczynić jakieś zabiegi. Tylko jakie? Chcę go kształtować w stylu wyprostowanym. Może ma ktoś linka do dobrego opisu tego gatunku drzewka?
Proszę o . i wskazówki.
Załączniki
DSC03076.JPG
DSC03076.JPG (85.68 KiB) Przejrzano 3632 razy
DSC03075.JPG
DSC03075.JPG (13.54 KiB) Przejrzano 3630 razy
carol1
Posty: 135
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:59
16
Imie i nazwisko: Karol H.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Post autor: carol1 »

Drzewko jest chude i małe, pooglądaj zdjęcia bonsai i zauważ, że większość drzew jest grubych. Do stylu wyprostowanego brakuje Ci gałęzi na niższych obszarach rośliny, osobiście posadziłbym roślinę do ziemi jeśli masz możliwość, a jeśli nie to do większego pojemnika jesli trzeba i zagęszczał oraz czekał na pogrubienie rośliny.
rafalklis
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2007, 14:20
17

Post autor: rafalklis »

Dziękuje za pierwsze wskazówki.
Niestety drzewko musi pozostać w doniczce. Domyślam się, że trzeba coś przyciąć, tylko sam nie mam pojęcia w którym miejscu. Może ktoś zaznaczy na zdjęciach?
ModyMentos
Posty: 74
Rejestracja: 17 kwie 2007, 09:26
17
Imie i nazwisko: Robert M.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Okolice Gliwic

Post autor: ModyMentos »

Trzymaj go ale na zewnątrz!!
Bardzo małe drzewko może rzucać bardzo duży cień.
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2004, 16:32
19
Imie i nazwisko: Piotr S.
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Pit »

Czyte zdjęcia są aktualne ? Jeżeli tak, to nie możesz go teraz wystawić na zewnątrz, trzymaj go w jasnej piwnicy, szklarni itp... A jeśli nie chcesz go sadzić do gruntu, to wsadz go do pięć razy większej doniczki i niech rosnie bez przycinania i niech pracują te boczne gałęzie, wtedy ponizej szybciej zgubieje.
Piotr
rafalklis
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2007, 14:20
17

Post autor: rafalklis »

Tak, zdjęcia świeżo zrobione. Znaczy drzewko normalnie przebywa na zewnątrz, tylko przezimowało w piwnicy. W takim razie ograniczę się do przesadzenia i czekania :-) Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
ModyMentos
Posty: 74
Rejestracja: 17 kwie 2007, 09:26
17
Imie i nazwisko: Robert M.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Okolice Gliwic

Post autor: ModyMentos »

W takim razie ograniczę się do przesadzenia i czekania Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
W tym czasie (na. na wiosne) wybierz się do jakieś szkółki i kup sobie jakiegoś fajnego jałowca i potrenuj na nim ;)
Bardzo małe drzewko może rzucać bardzo duży cień.
ODPOWIEDZ