DÄ…b yamadori

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
MateuszJasło
Posty: 56
Rejestracja: 07 sie 2006, 13:38
17
Lokalizacja: JasÂło

DÄ…b yamadori

Post autor: MateuszJasło »

Witam serdecznie. Tydzień temu byłem z psem na spacerze i na obrzeżach lasu, a raczej na miedzy nie uprawianego już pola znalazłem kilka dąbków. Przedstawiony niżej wydaje mi się dosyć ciekawy. Napiszcie proszę swoje komentarze na jego temat.


Chusteczki to tak aby mieć jakąś skalę porównawczą.
Załączniki
6.JPG
6.JPG (66.82 KiB) Przejrzano 4276 razy
5.JPG
5.JPG (73.3 KiB) Przejrzano 4278 razy
4.JPG
4.JPG (63.56 KiB) Przejrzano 4278 razy
3.JPG
3.JPG (60.99 KiB) Przejrzano 4277 razy
2.JPG
2.JPG (67.13 KiB) Przejrzano 4277 razy
1.JPG
1.JPG (83.29 KiB) Przejrzano 3980 razy
Mateusz
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

dąb jak tysiace innych. Lepiej szukaj;-)
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
MateuszJasło
Posty: 56
Rejestracja: 07 sie 2006, 13:38
17
Lokalizacja: JasÂło

Post autor: MateuszJasło »

Nie jak wszystkie inne. Wyróżnia go b.duża liczba gałęzi. Na całej długości pnia ma jakieś gałązki, przecież widać to na fotkach.
Mateusz
pinaceae
Posty: 302
Rejestracja: 07 sty 2007, 22:48
17
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pinaceae »

jak dla mnie nic specjalnego. Szkoda drzewa. Niech sobie rosnie w spokoju

Brak mu jakiegos ladnego przedluzenia a poza tym jest jeszcze chudy. Daj mu rosnac
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

albo go na wiosne przytni i pozostaw na jakies 2 sezony co jaki czas zabiez psa na spacer i sekator i kontroluj przyrosty , i wykopiesz prawie gotowca < w ziemi bedzie miec lepsze przyrosty i szubciej bedzie rusl co u debow jest dosc trodne bo rosna powoli ale sa warte zachodu >
bo kazdy jest kims
dary1
Posty: 263
Rejestracja: 05 gru 2004, 21:42
19
Lokalizacja: WoÂłkowyja

Post autor: dary1 »

MateuszJasło pisze:Nie jak wszystkie inne. Wyróżnia go b.duża liczba gałęzi. Na całej długości pnia ma jakieś gałązki, przecież widać to na fotkach.
Gałęzie w drzewach liściastych nie maja większego znaczenia, często osuwa się większość z nich by wyprowadzić samodzielnie właściwe i proporcjonalne. Dąb świetnie odbija ze śpiących pączków. Najważniejsze cechy przy pozyskiwaniu "liściaków" to pień (gruby u nasady ( nebari), wygląd kory (stara, pomarszczona), proporcje wysokości do grubości i zwężania się pnia. wierz mi to nie jest super yamadori, ale z każdego drzewa można coś zrobić.
Darek Rychlicki
MateuszJasło
Posty: 56
Rejestracja: 07 sie 2006, 13:38
17
Lokalizacja: JasÂło

Post autor: MateuszJasło »

OK. Dzięki za .. Pooglądam go sobie jeszcze i może bede sie nim zajmował na miejscu gdzie obecnie rośnie. Ale na pewno nie bede go pozyskiwał.
Mateusz
ODPOWIEDZ