Jałowiec

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Mylek

Jałowiec

Post autor: Mylek »

Witajcie
Wczoraj kupilem Jałowca(za 13zl) jest to moja pierwsza roslinka nie kupowana w ciemno.jest troszke wysoka ale przeciez mozna skrocic:]
Ma ktos jakies propozycje zeby ja skrócic,przyciac,odrutowac? Chcialbym uzuskac podobny efekt files/dsc04645_285.jpg
Na zdjeciu nr1 jest moja propozycja co narazie obciac potem sie zobaczy co dalej
PS.Przeprawzam za mojego wczesniejszego posta umieszczonego w zlym dziale i z duzymi zdjeciami.Mam nadzieje ze ten juz jest dobry
Załączniki
20060322(006).jpg
20060322(006).jpg (35.97 KiB) Przejrzano 6582 razy
20060322(001).jpg
20060322(001).jpg (21.19 KiB) Przejrzano 6580 razy
299.jpg
299.jpg (22.58 KiB) Przejrzano 6578 razy
MateuszJasło
Posty: 56
Rejestracja: 07 sie 2006, 13:38
17
Lokalizacja: JasÂło

Post autor: MateuszJasło »

Na tych zdjęciach kompletnie nic nie widać. Zrób jakieś zblizenie!
Mateusz
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Myślę, że zbliżenie nie pomoże.
Zastanów się najpierw nad formą, a masz wiele możliwości. To może być kaskada, półkaskada, wyprostowany regularny, nieregularny, literacki, pochylony. I z zależności od tego skróć górę i dół. Może wtedy coś będzie widać.
Wojtek Łukaszewski
Mylek

Post autor: Mylek »

niechcial bym zeby bylo ono w stylu kaskada.Chcialbym zeby pien bym w miare prosty i zeby galezie tworzyly trojkat.Jego wysokosc narazie to 73cm do jakiej go wysokosci skrocic? taki efekt chcialbym uzyskac
Obrazek
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Nie bardzo rozumiem jakiej odpowiedzi oczekujesz. Nie da się patrząc na twoje zdjęcie nic powiedzieć o wysokości cięcia. Bo to zależy i od grubości pnia i od układu gałęzi itp. Mi na przykład wydaje się prawdopodobnym, że najlepsze drzewko zbudował byś właśnie z tego dołu który chcesz wyciąć, po prostu wyżej nie wydaje mi się ciekawy i liczę, że na dole coś jest. Materiał jednak taki sobie. Może napisał byś coś o jego zaletach.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Mylek

Post autor: Mylek »

Załączniki
20060323.jpg
20060323.jpg (36.2 KiB) Przejrzano 6371 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

A wiec do jakiego stylu dazysz? Skoro do podobnego jak przedstawiles na gorze to po co ten drugi pien?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
wiktorr
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2007, 17:17
17

Post autor: wiktorr »

Może po to żeby pogrubić nebari?? :razz: ..jeśli jeszcze nie wycieles tej galazki ,to tego nie rób, nawet jeśli dążysz do innej formy pozostawiając ja dla swobodnego wzrostu sprawisz że podstawa pnia będzie grubsza..a kiedy już Twoja roślina dojrzeje i uznasz ze nadszedl ten odpowiedni moment,po prostu ją utnij.Poza tym ,przydało by sie abyś dał drzewu coś od siebie-oprócz cięcia;)Zadrutuj gałazki,nadaj jemu jakis charakter a wtedy będziemy dyskutować.Pamietaj ze z tego jałowca dzieło tworzysz Ty.
pozdrawiam Wiktor Kłyk
Mylek

Post autor: Mylek »

Zostawilem ta galazke bo szkoda mi ja bylo ucinacbo jest dosyc gruba.Ale wiktorr mowi ze moze sie ona przytac to ja zostawie:]
Mysle zeby przyciac galezie tak aby tworzyly trojkat co wy o tyn sadzicie?
I mam takie male pytanie czy czubek pnia który uciolem odrosnie troche?
Załączniki
miejsce uciecia pnia Odrosnie?:]
miejsce uciecia pnia Odrosnie?:]
20060325(002).jpg (34.42 KiB) Przejrzano 6369 razy
dary1
Posty: 263
Rejestracja: 05 gru 2004, 21:42
19
Lokalizacja: WoÂłkowyja

Post autor: dary1 »

Mylek pisze:I mam takie male pytanie czy czubek pnia który uciolem odrosnie troche?
Jak palec sobie utniesz to Ci odrośnie?
Darek Rychlicki
Awatar użytkownika
Dragonww
Posty: 211
Rejestracja: 13 lip 2006, 21:08
17
Imie i nazwisko: Wojtek Winiarski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Dragonww »

Nie odrośnie ale możesz z tej gałązki po prawej zrobić szczyt
-------------------------------------------------------
Wojtek

Bonsai - sztuka sÂłuchania natury...
Mylek

Post autor: Mylek »

czytalem w ksiazce ze trzeba wykrzywic pien u wieszchu tak aby ta galaska stala sie szczytem tak zronic?;]
ODPOWIEDZ