Mój jałowiec.

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
seba691

Mój jałowiec.

Post autor: seba691 »

Witam serdecznie. Dzisiaj ogrodniczym zakupiłem jałowiec, jest dosyć sporych rozmiarów rozmiarów. Mam zamiar uformować go na styl Fukinagashi albo na Kengai, chyba że ktoś z forumowiczów ma ciekawszy pomysł może zaproponuje coś ciekawszego. Jałowiec ma długość 50-60 cm.

Oto linki do zdjęć:
oto przód:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/54b ... a7581.html



http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f69 ... e93c9.html
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Nie wiem czy sqamata (na taka odmiane mi wyglada na zdjeciu) bedzie sie nadawac na fikunagashi. Kaskada owszem tylko bedziesz musial sie liczyc z mocnym gieciem pnia.
Mozesz zobaczyc jak ja sobie poradziłem z moja sqamatą
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
seba691

Post autor: seba691 »

Dokładnie jest to jałowiec chiński blue alps. A twoja sqamata jest super. Do wiosny mam czas żeby przemyśleć formę, na razie niech sobie spokojnie zimuje. Poczekam może ktoś z forumowiczów jakiś ciekawy pomysł podsunie.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Jak dla mnie to sqamata ale nie bede sie upierał. Jak masz dobry aparat to cyknij fote powiekszonych igiel tylko zeby byla ostra.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
many
Posty: 49
Rejestracja: 07 lut 2006, 17:35
18
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp.

Post autor: many »

Faktycznie jest trudno odróżnić na zdjęciu jałowca chińskiego "Blue Alps" od łuskowego "Meyerii" tym bardziej, że na tych zdjęciach roślina sugeruje właśnie squamate. W tym przypadku trzeba się zdać na słowo właściciela. A jeżeli chodzi o formę to wzorowałbym się na literacie Bolasa ponieważ w Twoich 2 ostatnich linkach to grubość pnia robi wrażenie a uzyskanie takiego efektu zajmie Ci wiele lat.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ