Åšwierk conika

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
bigos2209

Åšwierk conika

Post autor: bigos2209 »

Witam.Dzis kupiłem swiwrk w szkołce.Pomze mi ktos pomóc z formowaniu.Ma kos jakies pomysły co moge z nim zrobic?Jest to moje pierwsze drzewko i wolałbym je robic z kims.Dziekuje za pomysły
Załączniki
Swierk
Swierk
IMG_0159a.jpg (75.07 KiB) Przejrzano 5338 razy
reizer
Posty: 33
Rejestracja: 19 wrz 2006, 19:39
17
Lokalizacja: Albigowa

Post autor: reizer »

bigos2209 pisze:...Jest to moje pierwsze drzewko i wolałbym je robic z kims.Dziekuje za pomysły
to wystaw je na dwor i zapisz sie na jakies warsztaty, jeszcze nie widzialem bonsai formowanego przez internet
p.s. nastepnym razem jak nie masz pomyslu na drzewko to go nie kupuj i nie pytaj innych o rade w koncu to ma byc twoje drzewko nie praca zbiorowa ;)
Karol
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Oczyśc go troche ze zbednych gałazek,bo nic nie widac prucz ledwo nebari
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
Pen-Jing
Posty: 48
Rejestracja: 20 lis 2006, 13:34
17
Imie i nazwisko: Tomek
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Pen-Jing »

Może zdjęcia które zamieszcze Ci pomogą. To obecnie moja "zbawka", mam nadzieje, że uda mi się coś z niej wykrzesać. ;)
Załączniki
fotki.jpg
fotki.jpg (48.54 KiB) Przejrzano 5297 razy
"Kiedy uczeń jest gotowy, mistrz zawsze się pojawi"

www.sztukabonsai.pl
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

PiotrMochocki pisze:Oczyśc go troche ze zbednych gałazek,bo nic nie widac prucz ledwo nebari
Oj Piotrze czasami jak coś walniesz... Zamiast odpisywać jednym zdaniem na każdy post lepiej napisz coś z sensem.

Z drutowaniem należy zaczekać jeszcze i przycinaniem , uszczykiwaniem (bo mamy jeszcze zime) - chyba że jak masz szklarnie to możesz ją potrzymać w szklarni pare dni i dopiero drutować - ale drzewko w takiej szklarni powinno zostać do wiosny, to samo tyczy sie cięcia. No i mam nadzieje że nie trzymasz drzewka w domu ?:)

Świerk Conica niby jest i dobrym materiałem -a w rzeczywistości (miernym). Czemu sie wydaje być dobrym ? Bo jest zarośniety i wydaje się ze ma dużo masy zielonej, z której można zrobić wszystko. W rzeczywistości zieleń ta jest ale wnętrze drzewka (tuż przy pniu) jest łyse (a na co komu oddalona zieleń od pnia?). Twój wydaje sie być jeszcze młodym więc nie będziesz miał takich trudności z tą oddaloną masą zieloną od pnia, na początek polecam przeglądać fotki w necie drzewek i zabrania drzewka na jakieś warsztaty, spotkanie? Sporo będzie tego skubania ...
Po za tym świerk ten często choruje na przędziorka itp itd. - osobiście nie polecam choć zapewne kiedyś sam spróbuje stoczyć z nim bój - dla zabawy :)
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Przemek słusznie mówi. Też kiedyś sprawiłem sobie conicę bo miała ładny gruby pień i sporo masy zielonej. Jednak po odgięciu gałęzi okazało się, że jest jedynie na końcach. Dodatkowo conica (być może wszystkie świerki) puszcza wiele nowych odrostów bezpośrednio z głównego pnia, u mnie było to ok 1/3 masy zielonej. Wyciąłem je żeby gałęzie były stopniowo coraz cieńsze, a nie grube razem z cieniutkimi.
Efekt jest taki, że drzewko nie podoba mi się wcale, i na wiosnę, jako wkład w osiedlowe społeczeństwo, drzewko wkopię przed oknem.
Być może jeszcze do niego wróce, kto wie.
Załączniki
Tu jeszcze nie "skoĂączone"
Tu jeszcze nie "skoĂączone"
picea.jpg (66.41 KiB) Przejrzano 5257 razy
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
ODPOWIEDZ