dÄ…b szypułkowy

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
hart
Posty: 26
Rejestracja: 10 gru 2006, 09:08
17

dÄ…b szypułkowy

Post autor: hart »

witam ponownie

ponizej przedstawiam zdjecia dębu szypułkowego.. prosze o . w formowaniu... zdjecia drzewka z kazdej strony.. czekam na wasze propozycje
Załączniki
Obraz 015.jpg
Obraz 015.jpg (39.61 KiB) Przejrzano 4041 razy
Obraz 014.jpg
Obraz 014.jpg (37.94 KiB) Przejrzano 4041 razy
Obraz 013.jpg
Obraz 013.jpg (37.95 KiB) Przejrzano 4041 razy
Obraz 012.jpg
Obraz 012.jpg (36.4 KiB) Przejrzano 4041 razy
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Moja propozycja jest taka wsadĽ te drzewka spowrotem do gruntu i przemyśl swoje błędy.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
Yoshimitsu
Posty: 51
Rejestracja: 29 sie 2006, 14:07
17
Lokalizacja: Żukowo

Post autor: Yoshimitsu »

i następny który wykopuje drzewka i nie pomyśli czy się nada takie zachowanie jest naganne !! najpierw pomyśl potem wykop
Pozdrawiam Michał Miler
Awatar użytkownika
fater
Posty: 163
Rejestracja: 13 lis 2004, 11:07
19
Imie i nazwisko: Roman S.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: fater »

Szanowni Bracia w Sztuce :-)
Nie napadajcie i nie odsądzajcie człowieka od czci i wiary tylko dlatego, że odważył się zaprezentować na forum ze swoją rośliną. Trzeba mieć nadzieję, że pochodzenie jej jest zgodne z prawem, że została uratowana przed zniszczeniem z placu budowy, lub pozyskana z nieużytków.
Pozostawmy to sumieniu (chociaż to materiał deficytowy :-)) wykopywacza. Wszyscy powinni sobie zdawać sprawę z tego co robią; że oprócz niszczenia przyrody narażają się na duże koszty jeśli zostaną nakryci podczas takiego niecnego procederu.

@hart
Dąb nie jest łatwy w uprawie ze względu na dużą podatność na atak mączniaka. Nie wiem jakie masz warunki do uprawy, ale najważniejsza sprawą jest zapewnienie mu dobrego oświetlenia i ochrona liści przed wodą. W tej chwili to nie problem, bo drzewo ich nie ma. Najlepiej jak dąb jest pod zadaszeniem, a przy podlewaniu unikać pryskania po liściach i pniu.
Jeśli chodzi o formę, to przy układzie gałęzi Twojego dębu nie masz za dużego wyboru, ale poszukaj inspiracji w necie. Zamieszczam zdjęcia mojego drzewka, które niestety jest już tylko pięknym wspomnieniem.
Życzę powodzenia.
Załączniki
Koniec zimy.
Koniec zimy.
01.jpg (14.23 KiB) Przejrzano 3893 razy
PóŸna wiosna. Wszystko fajnie, tylko widoczne s¹ brzydkie zacieki wapnia na pniu po niew³aœciwym podlewaniu.
PóŸna wiosna. Wszystko fajnie, tylko widoczne s¹ brzydkie zacieki wapnia na pniu po niew³aœciwym podlewaniu.
02.jpg (26.94 KiB) Przejrzano 3892 razy
Koniec lata, po ataku mÂączniaka.
Koniec lata, po ataku mÂączniaka.
03.jpg (26.7 KiB) Przejrzano 3891 razy
Pozdrawiam
Roman
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

No i oczywiscie opryski profilaktyczne, bo mączniaka pełno w powietrzu (dosłownie, bo zarodniki tego grzyba mogą przenosić się z wiatrem).
Anna Dorota
hart
Posty: 26
Rejestracja: 10 gru 2006, 09:08
17

Post autor: hart »

same słowa krytyki zadnych porad. wiecie ja pozyskujac te drzewko miałem i mam pewna koncepcje. chciałem tylko sie upwnic i posłuchac opinii ludzi ktory znaja sie bardziej na tym niz ja. po prostu nie chce zmarnowac drzewka....

wiekoe dzieki dobre forum
ODPOWIEDZ