Outdoor na Indoor

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Kapitan

Outdoor na Indoor

Post autor: Kapitan »

Co zrobic aby drzewka które mają rosnąć poza domem sadzić w domu. mam nasionka np cedru himalajskiego lub jodły wonnej ktore powinny rosnać na zewnatrz.
Mozna je sadzic na parapetach zewnetrznych??
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

człowieku co ty kombinujesz? normlane ,ze sie nie da sosny do domu wstawic ,bo padnie... aaa dajcie życ...
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Kapitan

Post autor: Kapitan »

Gohan to tylko pytanie bo chcialbym miec sosenke :P
a na parapecie za oknem da sie??
Awatar użytkownika
Mehi
Posty: 104
Rejestracja: 07 maja 2006, 19:47
17
Lokalizacja: Warszawa - Saska KĂŞpa

Post autor: Mehi »

na parapecie? przeciez to ci jak wiatr zadmucha to masz juz drzewko na trawniku pod parapetem :) Poza tym pamietaj ze drzewko nie najepiej znosi taki podmuch jak panuje przy tafli okna. Proponuje balkon lub ogrodek :)
Pozdrawia
..::Magda::..
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

Kapitanie kazdy by chcial 8)

parapet na zewnatrz, czemu nie? u mnie stoją i mają sie dobrze, a na dodatek parapet jest lekko pod katem. Dobrze zamocuj, kto wie moze tornado przjedzie? 8)
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Nelchael

Post autor: Nelchael »

A ten....NIe chce mi sie wierzyć, ze jeszcze nikt nie dostrzegł kokosów, jakie mozna zarobić na kuracji hormonalnej, ktora by słuzyla poruszonemu problemowi.
Bo np. konopie indyjskie mają własny przemysł hormonalny ;).
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

no i ? co ma gandzia do wczesniejszych postów? :idea:
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
łukaszł

Post autor: łukaszł »

Panie Kapitanie , tylko pan zamęczy roślinę takimi dziwactami . Ja odradzam . :wink:
chupka

Post autor: chupka »

A co do trzymania drzewek na parapecie za oknem to czemu nie?? sam trzymam za oknem :) a jezeli masz parapet pod kątem to można listewke podłożyć pod doniczke zeby wyrównać poziom :)
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

Hubercie drogi, w taki sposob o mało nie połamalem parapetu :] (z plastiku)
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Awatar użytkownika
Nexaron
Posty: 15
Rejestracja: 01 cze 2006, 10:18
17

Post autor: Nexaron »

Mam pytanie. Nie chciałem tworzyc nowego tematu więc pisze tu:
Istnieją jakies łatwo dostępne iglaki indoor?
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Podokarpus jest odziwo iglakiem ktorego mozna trzymac w domu. Sek w tym ze jego liscie nie wygladaja jak igly :)
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

No bo typowe igły mają tylko sosny. Wszystkie inne rośliny z nagoozalążkowych (oprócz gingo biloba) mimo, iż są zaliczane do iglastych to mają albo łuski albo takie coś jak podocarp- liście zredukowane (np. Taxus lub złożone- cypryśnik błotny). Dlatego jest iglakiem ale nie ma igieł. :-)
Ostatnio zmieniony 01 gru 2006, 20:02 przez PatrykRadulak, łącznie zmieniany 1 raz.
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
muc13k

Post autor: muc13k »

mozna powiedziec ze rozmaryn ma igly czyli jest iglakiem chyba ^^
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

No zapewnie gdyby należał do nagozalążkowych to byłby nim :twisted: :shock:
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Gohan, ja bym cię prosiła, żebyś najpierw przeczytał co piszesz, zastanowił się, potem przeczekał trochę, a potem napisał to jeszcze raz.
Facet pyta czy ZEWNĘTRZNY parapet jest OK, a ty go ochrzaniasz...

Otóż parapet zewnętrzny jest JAK NAJBARDZIEJ OK, trzeba tylko zadbać o parę rzeczy:
- umocowanie doniczki - w sklepach ogrodniczych można kupić specjalne płotki metalowe lub plastykowe do zamocowania wkrętami w ścianie, zabezpieczają doniczki przed zsunięciem się z parapetu, można spróbować zabezpieczyć cięższe doniczki dodatkowo, metalową taśmą, jest to przedstwaione np. u Płochockiego
- odpływ wody - żeby nie zalewać okna sąsiadom
- jeśli parapet jest pokryty metalem, to będzie się nagrzewał za bardzo, trzeba by go czymś przykryć - deseczką? No i to przykrycie trzeba zabezpieczyć...
- przemyśleć jak się będzie te rośliny podlewało, czy będzie do nich codzienny dobry dostęp? Może trzeba przykryć podłoże plastykową siateczką, zeby deszcz nie rozchlapywał gleby na okna nasze i sąsiadów (wtedy unikniemy wojny)
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

Po co odgrzebywac stare tematy? temat z przed pół roku...

Anno spojrz na datę, moich postów... Ja go nie ochrzaniam, tylko w kulturalny sposob tłumacze...
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Kasia

Post autor: Kasia »

no, dobra , ale skoro już jest taki temat, to się zapytam: czemu takich "zwykłych, polskich drzew" które zwykle są outdoor nie można trzymać w domu? ktos pisał, że padną... z jakiej racji? braku słońca? temperatura za wysoka? mam sliczną wierzbkę-bonsai(sama tworzyłam, od gałązki w słoiku!) i się trzyma świetnie. polski gatunek, cięłam z ogrodu... to chyba nie zasada, iż wszystkie tego typu drzewa w domu się nie utrzamają? :-k :| i szukałam sobie zdjęć na pomysł do formowania i pełno wierzb-bonsai, były nawet mame i z opisami indoor, 20 cm...

czemu miałoby nie wyjść :|
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Kasiu sprawa wyglada nastepujaco...

Drzewa z naszego klimatu (sosny klony buki wierzby brzozy itp itd) potrzebuja 4 por roku (wiosna lato jesien zima). Drzewek tych (outdoor) nie mozna trzymac w domu, poniewaz w tam masz temperature caly czas okolo 20-25*C. W zime drzewa z naszego klimatu musza odpoczac(min. gubia liscie) przed nastepnym sezonem zeby potem na wiosne znowu wytorzyc nowe liscie. Zima jest potrzebna do prawiodlowego rozwoju drzewa. Jesli bedziesz miala ciagle swoja wierzbe w domu gdzie jest cieplo (ok. 20*C) to ona predzej czy pozniej Tobie padnie.
Pozdrawiam i mam nadzieje ze to Robie jakos wytlumaczylem :wink:

Ps. Drzewa z klimatu tropikalnego (np fikusy) mozesz ciagle trzymac w domu poniewaz w genach maja zakodowane w jakich warunkach rosna. W domu masz temperature 20*C fikusy tez maja w swoim srodowisku naturalnym mniejwiecej taka temperature. W tropikach jest pora sucha i deszczowa gdy u nas w Polsce jest zima tam jest pora sucha wiec fikusą poprostu troche ograniczamy podlewanie.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Kasia

Post autor: Kasia »

ale ja ją zimuję w temperaturze ok 5 st. C i ma się dobrze :wink: nie ma z nią problemów po prostu "robię" jej pory roku...

ale dzieki za odpowiedĽ
ODPOWIEDZ