MOJE DRZEWKA

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
pawel25
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2005, 13:20
18
Lokalizacja: zielona gĂłra

MOJE DRZEWKA

Post autor: pawel25 »

WITAM.TAK JAK OBIECAŁEM PRZEDSTAWIAM WAM MOJE DRZEWKA.Sˇ TO PRÓBY POCZˇTKUJˇCEGO BONSAISTY.JEŚLI MACIE UWAGI TO CHĘTNIE JE USŁYSZĘ.MAM PROBLEM Z TYM MODRZEWIEM.WIĘDNˇ MU IGŁY MA SŁABˇ KONDYCJĘ IGŁY MAJˇ ZÓŁTE I WˇTŁE KOŃCÓWKI.W PRZYPADKU WIERZBY PLANUJĘ W PRZYSZŁOŚCI ROZSZCZEPIC PIEŃ.1DRZEWKO TO BUK POSPOLITY ALE CHYBA W ODMIANIE PENDULA.CO WY NA TO ?POZDRAWIAM
Załączniki
BUK
BUK
DSCN0057.jpg (17.49 KiB) Przejrzano 4859 razy
WIERZBA
WIERZBA
DSCN0044.jpg (39.06 KiB) Przejrzano 4859 razy
MODRZEW.
MODRZEW.
DSCN0060.jpg (8.53 KiB) Przejrzano 4858 razy
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

:shock: fajne - nie mam uwag
bo nie mam zabardzo czasu na ich wypisywanie :-) , mogę jedynie przypomnieć o FORMIE (stylu) która musi być konkretnie określona , rozumiem ze Modrzew dąży do Literata - nic z nim nie rób ....świetny materiał będzie z niego za 2-3 lata .. co do Wierzby to lipa tzn... gatunek wymaga bardzo duzo wody i ma niekontrolowany rozrost zarówno masy zielonej jak równiez korzeni więc mało kto się na Wierzbę porywa ...a co do Buka - to tez raczej wymaga dużo czasu , tym bardziej po Twoim niezbyt trafnym cięciu ...wymaga czasu zabliĽnienie rany , no ale jest młody więc rok-dwa ... poleciłbym duuuuuuzo czytać - na internecie jest sporo zdjęć z pokazów formowania..
powodzenia.. :wink:
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
pawel25
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2005, 13:20
18
Lokalizacja: zielona gĂłra

Post autor: pawel25 »

modrzew co
łukaszł

Post autor: łukaszł »

Co do modzewó przydało by się odrobinę więcej gałązek w koronie . Pozostałe drzewka są nieładne
pawel25
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2005, 13:20
18
Lokalizacja: zielona gĂłra

Post autor: pawel25 »

modzew bardzo słabo przyrasta i ciagle wiedną mu koncówki.są bardzo słabe.ogólnie ma słabą kondycję.moze cos nie tak z glebą?jaka dajecie mieszanke dla modrzewia
Noriko

Post autor: Noriko »

My trzymamy modrzewie w bardzo przepływowym podłożu, podlewany raz dziennie na przelot i nie trzymamy w pełnym słońcu...i ma się bardzo dobrze...
pawel25
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2005, 13:20
18
Lokalizacja: zielona gĂłra

Post autor: pawel25 »

mój stoi od zachodu juz sciągam go z parapetu był narazony na działanie słonca
Noriko

Post autor: Noriko »

Rozumiem że trzymałeś go po zewnętrznej stronie parapetu ;) Tam gdzie pelargonie ;)
pawel25
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2005, 13:20
18
Lokalizacja: zielona gĂłra

Post autor: pawel25 »

nie na stoliku na balkonie dlaczego pytasz czy tam gdzie pelargonie ?? ,nawet ich nie mam.pozdrawiam :-)
ODPOWIEDZ