formowanie jalowca

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
vofkoo

formowanie jalowca

Post autor: vofkoo »

witam! juz wystawialem zdjecia tego jalowca na tym forum ale byl przed formowaniem i nei wiem dlaczego pewien internauta kazal mi dac sobie spokoj z tym drzewem . przeczytalem ksiazke i postanowilem jednak pobawic sie tym jalowcem. to jest moje 1 drzewo i dlatego jestem otwarty na wszelkie sugestie i krytyke. :twisted:
Załączniki
Obraz 004 jalowiec.jpg
Obraz 004 jalowiec.jpg (40.61 KiB) Przejrzano 2734 razy
Obraz 002 jalowiec.jpg
Obraz 002 jalowiec.jpg (41.91 KiB) Przejrzano 2733 razy
Ostatnio zmieniony 12 maja 2006, 13:17 przez vofkoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Inssane

Post autor: Inssane »

Witam ..
Oczywiscie można pytanie po co ?
Ale jesli chcesz to po 1 poczekaj o odp. na temat tej choroby bo jesli to jakas powazna to nie ma sensu chyba.
Musialbys te wszystki galazki scisnac mocno do siebie wczesniej pousowac te male pędy i listki z miedzy nich i pozniej owinąć rafią ( do nabycia w kwiaciarniach) mocno dociskajac. Po jakims czasie powinny sie zrosnac aczkolwiek jak ja próbowalam z 2 pieńkami to mi sie nie zrosly i rosna obok siebie ale chyba dlatego ze to bylo w zimie. Wiec. Ja to tak widze, ale moze jeszcze ktos sie wypowie
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

jesli chcesz zeby sie zrosly ze soba to ja bym na Twoim miejscu mokra rafia zwiazal mocno te wszystkie fikuski i po pewnym czasie (niestety nie wie mi ile to moze trwac) powinny sie zrosnac.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
vofkoo

Post autor: vofkoo »

jasne rafia. dzieki za .! :razz:
ODPOWIEDZ