Azalia Japońska, Róża, Hortensia, Judaszowiec Po&#

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Azalia Japońska, Róża, Hortensia, Judaszowiec Po&#

Post autor: wwoadas »

Hej. Dzisiaj kupiłem w szkółce obok Pruszkowa Azalie Japońską, Róże jakąś tam;), Hortensie i Judaszowca Południowego. Pozniej dam foty i wiekszy opis co i ja kchce zrobic:)) Temat zakladam wczesniej zeby byla taka adrenalinka:D

Jak obiecałem, tak zrobiłem:)
Zaczne od końca. Z róży chcialem zrobic mame bonsai. Wydac, że była ona szczepiona i w miejscu gdzie była obcięta taka duża gałąĽ chciałbym zrobić jakąś małą dziuplę.
Z hortensji chciałbym zrobić małą kaskade.
Z Azali chciałbym zrobić hmmm może jakąś małą miotle?
A z pierwszej roslinki Moyohgi i napeno czeka ją wkopanie do ziemi ale też chciałbym zrobić z tego mame bonsai.
Proszę o komentarz i jakieś rady:)



ProĽba do Kamila o przeniesienie tematu do "Omawianie drzewek" nie wiem dlaczego wstawilem go do "Out Door". Z góry dzieki
Załączniki
Judaszowiec PoÂłudniowy.jpg
Judaszowiec PoÂłudniowy.jpg (68.33 KiB) Przejrzano 6125 razy
Azalia JapoĂąska.jpg
Azalia JapoĂąska.jpg (93.67 KiB) Przejrzano 6125 razy
pieĂą Azalia.jpg
pieĂą Azalia.jpg (85.05 KiB) Przejrzano 6124 razy
Hortensia.jpg
Hortensia.jpg (64.25 KiB) Przejrzano 6124 razy
ró¿a.jpg
ró¿a.jpg (97.36 KiB) Przejrzano 6125 razy
pieù ró¿a.jpg
pieù ró¿a.jpg (85.8 KiB) Przejrzano 6124 razy
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Ja mam pytanko do hortensji: czy jest to jakaś specjalna odmiana? Bo z tego co się orientuję to hortnesje mają duże liście a jeszcze większe kwiaty :)
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Hortensja cos tam na G... jutro podam bo moze moja Babcia zapamietala bo m.i kupowalem:)) A co do lisci to one sie jeszcze nie do konca rozwinely wiec moze urosna? (oby nie za duze:))
Mam pytanie: Czy rosliny te mam dopiero przycinac i formowac po przekwitnieciu czy moge przed? A i czym radzicie zrobic dziuple w rozy? Frezarka czy inymi narzedziamy?
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Michał

Post autor: Michał »

ja bym ci radził narazie się nie zastanawiać nad dziupla tylko nad przyszłą formą dla różyi jak chcesz ją osiągnąc. na dziuple przyjdzie czas 8)
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

dlaczegeo nikt nic nie pisze? Nic nie komentuje? Nic nie dobradza??:(

Teraz nic nie mowicie a jak cos zrobie nie tak to bedzie odrazu 100 wypowiedzi i to takich samych...
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Nic nie piszą bo z pewnością znów użyliby stwierdzenia DO GRUNTU na kilka lat ;) A tak na poważnie to pewnie jeszcze nie wrócili z urlopów ;)
Ja również w swoim temacie jakiś czas temu umieściłam zdjęcia kilku nowych nabytków i prosiłam o rady, niestety mało osób odpowiedziało. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest kształtowanie drzewka zgodnie z własnym przeczuciem i konsultacje ale już "na żywo" ;)
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Bo ciężko coś powiedzieć o tych roślinach.
Judaszowiec ma jakieś dziwne nebari, musisz nad tym pomyśleć. Ewentualnie mógłbyś wyprowadzić nowy wierzchołek z którejś bocznej gałązki
Hortensja jeszcze bardzo młoda.
Azalia cała zarośnięta i trudno coś doradzić.
A jeśli chodzi o różę, to obowiam się że z jakiegoś powodu nie robi się z niej drzewek bonsai. Chociaż można próbować. Ale myślę, że możesz mieć problemu. np z rozkrzewianiem się. Bo z tego co widzę to z pnia wyrastają proste gałęzie.
Wojtek Łukaszewski
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

co do pierwsze jrosliny to ja bedzie trzeba glebiej posadzi i juz nebari bedzie ok, dolaczam virta co chce z niego keidys zrobic...
Załączniki
Judaszowiec PoÂłudniowy kopia.JPG
Judaszowiec PoÂłudniowy kopia.JPG (17.22 KiB) Przejrzano 5918 razy
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Bogg
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2005, 12:09
18
Lokalizacja: ÂŁaziska GĂłrne

Post autor: Bogg »

Jeśli chodzi o Judaszowca to w naszym klimacie są problemy z przezimowaniem, przemarza ale najczęściej odbija potem z pnia dlatego prowadzi sie go najczęściej jako krzew. Ma dość duże liście, ładnego koloru sercowate a jego główna atrakcją jest kwitnienie bezpośrednio na pniu (jakoś się to zjawisko nazywa ale zapomniałem jak :-) ) i piękne kwiaty. Na mojej działce rośnie juz około 8 lat jeszcze nie miał kwiatów. Mam jeszcze egzemplarze rozmnażane z nasion małe i te zimowały dośc dobrze (chyba ze względu na poziom śniegu w zimie) a ten starszy bardzo przemarza. Myślę że to nie jest dobry wybór na bonsai ale podobno bonsai można zrobić ze wszystkiego co "drewnieje" (nie jest rośliną zielną) więc życzę powodzenia.
BogdanG
ODPOWIEDZ