Corylus avellana 'Contorta'

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Corylus avellana 'Contorta'

Post autor: IwonaF »

Pare dni temu napotkałam w szkółce tą oto bardzo interesującą (oczywiście wg mnie) odmianę leszczyny :)
Zamierzona forma kształtowania - kaskada. Oczywiście drzewko wymaga jeszcze sporo pracy, ale jestem ciekawa Waszych opinii. Jak się poprawi pogoda to zrobię lepsze zdjęcie gdzie widać całą ulistnioną długą gałąĽ.

Obrazek
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Hej, dorwalas calkiem fajna rosline:D Wedlug mnie ta czesc, ktora zaczyna zchodzic w dol powinna byc nizej, ale to tylko kwestia czasu:) Czekam z niecierpliwoscia na zdjecia jak beda wszystkie listki :D
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Dzięki :) Kamil miał taką propozycję by drzewko obrócić o 90 stopni w lewo (doniczka leżałaby wówczas na boku) i wtedy poprowadzić długą gałąĽ w dół. Jutro będę w domu to powrzucam inne fotki :)
Awatar użytkownika
many
Posty: 49
Rejestracja: 07 lut 2006, 17:35
18
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp.

Post autor: many »

Właśnie przymierzałem się do zamieszczenia tematu o "Contorcie" - Iwono byłaś szybsza. Ta odmiana jest w stanie w błyskawicznym tempie uruchomić wyobraĽnie ze względu na kształty jakie przybierają jej gałązki. Chyba w dość szybkim tempie można zacząć podziwiać ją jako drzewko bonsai i przy okazji podjadać z niej orzeszki.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

Mam nadzieję, że będzie to ciekawe drzewko. Dodam tylko, że ta odmiana tworzy przepiękne nebarii, bez żadnej ingerencji . Jak się rozpogodzi to postaram się zrobić fotke tej samej odmiany co u mnie rośnie narazie w gruncie. :wink:
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

No proszę! A wcześniej nikt nie wspominał, że coś takiego istnieje :P Szkoda, że bardziej nie chwalicie się swoimi drzewkami :?

many: z tego o czytałam, to ta odmiana rośnie wolno.
Ryczard
Posty: 11
Rejestracja: 31 mar 2005, 14:30
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Ryczard »

Witam

Fakt rośnie wolno. Ale... największym mankamentem sa bardzo duże i nieproporcjonalne liście :( Miałem kiedyś taki okaz, posadziłem w gruncie i skończyło się wydaniem go do innego ogrodu co by sobie rósł swobodnie. W zasadzie w momencie kupna wyglądał badziej na "bonsai" niż póĽniej.
No i niestety bardzo go lubią maszyce.
Pozdrawiam
Rysiek
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

A może właśnie nie można sadzić go w gruncie tylko od razu trzymac w płytkiej doniczce?
Adek

Post autor: Adek »

??
Załączniki
leszczyna[1].jpg
leszczyna[1].jpg (19.37 KiB) Przejrzano 5612 razy
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

No właśnie tego typu pomysł miał Kamil :)
ODPOWIEDZ