Pierwsze formowanie... Suchodrzew

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
musco
Posty: 76
Rejestracja: 30 gru 2005, 21:09
18
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Pierwsze formowanie... Suchodrzew

Post autor: musco »

Witam. Tydzień temu kupiłem w szkółce suchodrzewa. Dzisiaj przeżył on pierwsze formowanie. Proszę o ocenę, wskazówki, krytykę itp. :-)
Do Kamila- myśle że lepiej by było zrobić ograniczenie zdjęć do standardowej rozdzielczości 640x480. :-)
Załączniki
Przed
Przed
P1010033.JPG (25.92 KiB) Przejrzano 3700 razy
Po
Po
P1010034.JPG (27.31 KiB) Przejrzano 3700 razy
w przyszÂłoÂści
w przyszÂłoÂści
w przy.JPG (13.6 KiB) Przejrzano 3701 razy
Jacek
Michał

Post autor: Michał »

hmmm
powiedziałes pierwsze formowanie. w moim rozumieniu formowanie oznacza nadanie jakiejs konkretnej formy. sokan bunjin itd itp. oczywiscie rozumiem że pierwsze formowanie nigdy nie bedzie w pełni zadowalające. zawsze bedzie brakowało jakiejs gałązkim która zakryła by pustke czy jakąs blizne czy coś w tym stylu. A w twojej roslinie nie widze zadnej formy, zadnej koncepcji na poprowadzenie tej rosliny.
musco
Posty: 76
Rejestracja: 30 gru 2005, 21:09
18
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Post autor: musco »

A w twojej roslinie nie widze zadnej formy, zadnej koncepcji na poprowadzenie tej rosliny.
ja jakąś koncepcje mam, wiadomo nie będzie to "bonsai z górnej" półki, ale od czegoś trzeba zacząć :-). W następnym sezonie po zagęszczeniu będzie to wygladało o wiele lepiej, moim zdaniem, wtedy zacznę pracować nad chmurkami.
Jacek
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Ale nie rozumiem jak chce pracowac nad chmurkami...skoro...on wygląda jak zwykly krzak taki,ktory n rosnie,nie widac pnia 4 gałązki na krzyż.
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
musco
Posty: 76
Rejestracja: 30 gru 2005, 21:09
18
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Post autor: musco »

Ale nie rozumiem jak chce pracowac nad chmurkami...skoro...on wygląda jak zwykly krzak taki,ktory n rosnie,nie widac pnia 4 gałązki na krzyż.
odsuwam nastepne formowanie do następnego sezonu, jeśli to nie pomorze do jeszcze następnego, może jeszcze coś z niego bedzię 8)
chyba ze macie jakies wskazówki co możnaby było z nim zrobić
Jacek
ODPOWIEDZ