sadzonka Klona Palmowego

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
DynamiX
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2011, 10:01
13
Imie i nazwisko: Zbyszek
Województwo: śląskie

sadzonka Klona Palmowego

Post autor: DynamiX »

Witam

Mam sadzonkę z Klona Palmowego, zamierzam przyciąć jego wysokość w miejscu zaznaczonym kolorem czerwonym. Chciałbym również go przesadzić do doniczki porcelanowej. Wysokość wynosi 45 cm. Co zrobić aby jego pień stał się grubszy?? Wydaje mi się go przesadzić do większej doniczki.
Kolor jasny niebieski to chciałbym osiągnąć w tym roku czyli zagęścić go oraz żeby zdrewniał pień drzewka.

Czy można nawozić tego kolona oraz buka nawozem do bonsai Florovit?? zastanawiam się czy nie przeciąć go troszkę niżej o 3 cm?

Link
http://img156.imageshack.us/i/dscn2992obrbka.jpg/

Tak poza tym wprowadziłem moja sadzonkę i buka do domu z powodu przymrozków. Mam nadzieje że im nie zaszkodzę jak cały tydzień będą w domu ??
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Do gruntu z tym drzewkiem na kilka lat.
Wnosz do domu jedynie jak są przymrozki (na noc).
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
DynamiX
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2011, 10:01
13
Imie i nazwisko: Zbyszek
Województwo: śląskie

Post autor: DynamiX »

Mam kilka pytań ??
1.Czyli rozumie że należy potrzymać w domu dopóki występują przymrozki w nocy i następnie należy sadzonkę umieścić do gruntu. Problem jest taki, że ja posiadam działkę rekreacyjną oddaloną od mojego bloku 2 km (Jestem tam dwa razy w miesiącu) Może przesadzę do większej donicy i będę trzymał ją na balkonie ?? Chyba że wystarczy dwa razy w miesiącu odwiedzać na działce klona w celu np.nawożenia ??
2.Czym nawozić czy w ogóle nawozić drzewko?? Czy należy te młode drzewko pryskać innymi środkami jeśli tak to jakimi ??
3. Czy obciąć go w wyznaczonym miejscu Kolor czerwony żeby nie rósł do góry później go bardziej zagęszczać ??

4. viewtopic.php?f=26&t=6185
posiadam jeszcze Buka Szymon na forum zalecił mi go również posadzić do gruntu oraz założyć przy ziemi na pniu obrączkę z drutu. tylko tak jak pisałem wcześniej nie posiadam ogrodu przy domu. Chyba że masz jakiś inne rozwiązanie co do mojego drzewka??
Buk zaczął wypuszczać liście )
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witam,

jak posadzisz do gruntu to jedynie na początku podlewaj, potem możesz o drzewku zapomnieć. Nawozic nie musisz. Nic nie przycinaj.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ