Jałowiec

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
wooley
Posty: 19
Rejestracja: 28 mar 2008, 09:42
16
Imie i nazwisko: Michal Nowak
Województwo: lódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jałowiec

Post autor: wooley »

Witam poraz kolejny
Mam nadzieje że nie macie pretensji że tak bardzo atakuje postami
Wiec posiadam jałowca który rok temu trafił do mnie na balkon,,, troszkę go przyciąłem teraz wygląda tak,,, w tym roku jedynie korone w nim podciąłem
Wiem że nie spełnia warunków aby załapać się do jakiegoś stylu,,, dostane też pewnie ochrzan za to iż jest miotłowy "pamietaj aby iglaste nie robiły za miotłowe" ale wydaje mi sie że jest w nim potencjał
Jedyny minus-- zime spędził na dworzu i wszystko byłoby ok gdyby nie to że byl w ogóle niezabezpieczony,,, główny pień podzielil mi się na pół. Troszke to widać na zdjęciach
Po co piszę?
proszę o jakieś rady,,, myślałem, żeby go przesadzić do mniejszej donicy...
z pozdrowieniami
Michał
Załączniki
DSC09346.jpg
DSC09346.jpg (65.91 KiB) Przejrzano 2486 razy
DSC09348.jpg
DSC09348.jpg (64.38 KiB) Przejrzano 2484 razy
DSC09349.jpg
DSC09349.jpg (76 KiB) Przejrzano 2485 razy
DSC09350.jpg
DSC09350.jpg (60.68 KiB) Przejrzano 2485 razy
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2009, 12:09 przez wooley, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Michale,

wpisz swoje imie w profilu...

Moze zaczne od tego, ze dla mnie to jalowiec...

Skoro uwazasz, ze ten jalowiec ma potencjal to pokaz nam prosze jak chcialbys uksztaltowac to drzewko?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
wooley
Posty: 19
Rejestracja: 28 mar 2008, 09:42
16
Imie i nazwisko: Michal Nowak
Województwo: lódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wooley »

Witam
dziękuje za odpwiedź
Wiec co do tego czy to jałowiec czy tuja oczywiście masz racje,,, ci co widzieli jak ten wątek wyglądał wiedzą że najpierw był zatytuołowany "jałowiec" nie "tuja"
Nie wiem co mnie naszło aby dokonać tej zmiany,,, wiec zmnieam poraz kolejny,,,
Wracając do meritum.
Wiec mówiąc że widzę potencjał w tym drzewku nie chciałem sugerować ządnej opcji. Dlaczego? Liczyłem na to że pojawią się inne pomysły niż te moje.
Ale masz racje powiem raczej pierwszy jak i co widze a potem wrazie co mi powiecie co o tym sądzicie
Wieć opcje są dwie
1)Pierwsza opcja
Zostawiam długą gałąź i opuszczam ją na dół,,,(chyba jeszcze da sią ją tak wygjąć) a to co jest koroną zamienie na stary fragment drzewa.
2) Druga opcja to wykożystanie tego iż w zimę pień się rozdzielił. I będę starał się tak zginać aby dwie głowne gałęzie opadały w dół. Znalazłem jakiś czas temu takie foto, słaba jakość. Wyfjaie mi się że jeżeli będe powoli wyginał może dojść do ładnego podziału głównego pnia. Oczywiscie długa gałąź wypadła by
czekam na opinie
na dole zrobione na szybko jakies photoshopowe szkice...
Załączniki
opcja 1
opcja 1
DSC09353m.jpg (93.84 KiB) Przejrzano 2324 razy
opcja 2
opcja 2
DSC09352m.jpg (94.8 KiB) Przejrzano 2323 razy
Awatar użytkownika
lukipela
Posty: 156
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:47
16
Imie i nazwisko: Pawel F
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukipela »

A taka jest moja propozycja (nie narysuję jej ale postaram sie wyjaśnić o co mi chodzi - na podtawie zdjęcia9349):
Zrobiłbym z tego jałowca kaskadę albo półkaskadę.Najniższą gałąź bym usunął bo zieleń jest na niej i tak zbyt daleko od pnia.Zkolei gałąź,która jest na tym zdj skierowana do przodu wygiąłbym w dół(jest na niej sporo odgałęzień z których można by zrobić pięterka kaskady).Część pozostałych gałęzi można by wyciąć,a z 1lub2 zrobić jakąś niewielką koronę nad pniem.No i oczywiście całe drzewko lekko pochylić.
Co Ty na to?
...
ODPOWIEDZ