Jaśminy i pięciornik.

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
gregorius
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2008, 22:55
16

Jaśminy i pięciornik.

Post autor: gregorius »

WITAM WSZYSTKICH !

Jednego z tych jaśminów nagokwiatowych już przedstawiałem (zaraz po zakupie), ale nikt nie odpowiedział.
Postanowiłem zatem sam, bez żadnych sugestii zabrać się do pracy. Trochę je "poobrzynałem", ale teraz może jednak coś podpowiecie?

Nr 1

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Nr 2

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Pięciornika jeszcze nie ruszyłem - boję się zmarnować.
Tu jeszcze usilniej prosiłbym o . i sugestie. :cry:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 cze 2008, 11:43 przez gregorius, łącznie zmieniany 1 raz.
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Witam dam ci jakąś sugestie, ale to musisz sam przeanalizować czy było by to dobre czy nie słuchaj drzewka jak nic nie mówi to wypij 0,5 litra stanie się rozmowniejsze tylko schowaj sekatorki
Nr1 Usunąłbym te suche gałązki resztę bym zostawił tak jak jest w przyszłości budowałbym koronne z najniższej malutkie gałązki, która zadrutowałeś ta długą zostaw jako przedłużenie drzewko będzie sobie szybciej przyrastać na grubości z czasem wytniesz to nie problem
Nr2 ma kilka opcji jednak są to drzewka malutkie możesz je przygotować do dalszego formowania nie mecz ich dbaj o ich dobra kondycje, zagęszczaj a dadzą ci dużo radości
Nr 3 Taka szczotkę to już bym musiał popieścić trochę oczyścić, ale z tych fotek to widze to tak.zaznaczylem ci ciekawy odcinek pnia w przyszłości jak sobie poczytasz przeanalizujesz drzewko się rozwinie i będziesz wiedział czy robić z niego miotle czy cos innego
AHy i zobacz jakie maja nebari .PZDR
Załączniki
1.jpg
1.jpg (24.06 KiB) Przejrzano 2486 razy
2a.JPG
2a.JPG (37.02 KiB) Przejrzano 2487 razy
2b.JPG
2b.JPG (36.32 KiB) Przejrzano 2485 razy
3.jpg
3.jpg (43.75 KiB) Przejrzano 2486 razy
gregorius
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2008, 22:55
16

Post autor: gregorius »

Dzięki bardzo Łukasz za sugestie !

Co do tego pięciornika, to trochę mi szkoda go aż tak drastycznie przycinać. Kupiłem go, bo korona wydawała mi się jakby już przygotowana. Przypatrzcie jej się uważnie. Przygiąłem tylko leciutko dwie gałązki żeby zniwelować nieznaczne wrażenie "procy". Pozostałoby tylko czekać na młode pędy i formować zieloną część korony.

Obrazek
Obrazek

Może ktoś jeszcze przyłączy się do zabawy?


Z góry dziękuję :-)
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Witam nie chodziło mi ze masz tak przyciąć tylko zaznaczyłem ci ciekawy odcinek pnia widzisz lepiej, co z niego wyrasta i co ewentualnie zostawić na przedłużenie pnia. Po pierwsze oczyść go trochę!! z tej starej kory i z tych martwych gałązek będzie lepiej widać dodaj jeszcze zdjęcie całości, bo nie widać gdzie jest zieleń i jak wygląda dalej drzewko. Co do stwierdzenia korona jak by przygotowana może i tak ale musisz wiedzieć co chcesz z niego osiągnąć jak chcesz zrobić miotełkę to tak czy siak musiał byś przybliżyć zieleń.
Żadna opcja nie jest rozrysowana żebyś zrobił identycznie ta gałązką w lewo ta w prawo musisz sam się pobawić i zrobic tak zeby ci sie podobało pzdr
Załączniki
a.JPG
a.JPG (48.42 KiB) Przejrzano 2416 razy
b.JPG
b.JPG (47.67 KiB) Przejrzano 2415 razy
c.JPG
c.JPG (49.09 KiB) Przejrzano 2414 razy
gregorius
Posty: 6
Rejestracja: 11 maja 2008, 22:55
16

Post autor: gregorius »

Oto zdjęcia pięciornika w całości.

Obrazek
Obrazek

A może coś takiego... ?

Obrazek

... oraz jednego z jaśminów po kolejnej korekcie

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ