Sosna do wykopania.

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Witam
Temat się chyba wyczerpał wszystkie odpowiedzi uzyskałeś :razz: wiec pozwolę sobie dorzucić fotki. Macie jakieś propozycje, sugestie, spostrzeżenia???zapraszam i pozdrawiam
Załączniki
2.JPG
2.JPG (84.03 KiB) Przejrzano 6379 razy
1.JPG
1.JPG (87.6 KiB) Przejrzano 6379 razy
Pawel P
Posty: 159
Rejestracja: 22 lut 2007, 13:42
17

Post autor: Pawel P »

sugeruje żebyś przeczytał sobie to samo co dotyczy sosny Marcina.. totalna bezmyślność czy masz ochote kogoś wkurzyć?
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

HIR pisze:Temat się chyba wyczerpał wszystkie odpowiedzi uzyskałeś
Umiesz czytać ze zrozumieniem wszystkie posty? Czy tylko wybiórczo ? Czy masz coś nieteges z głową ? :brawo:
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

jak przyjdzie pora kop tyle odemnie bo fajna sosenka
bo kazdy jest kims
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

1.Post HOLA HOLA uważam w brew pozorom za bardzo słuszny być może pozwoli podjąć odpowiednia decyzje czy wykopać ewentualnie, co wyciąć a w przyszłości patrzeć na pień pod ziemią. Osobiście uważam drzewko za średnie jak pochodzisz to na pewno znajdziesz ładniejsze okazy, ale zdarza się ze coś średniego ucieszy i ty widzisz w nim to coś, czego oni nie widzą.
2. Moja sosenka jest już pozyskana niestety nie mam lepszych fotek a teraz jest jeszcze zabezpieczona .Thx daniel
3. Post był kierowany do osób, które potrafią dostrzec ładne drzewko bez pojemnika i poświęcają się dokładnej analizie przed pozyskaniem a nie robią masowe „parasolki”
4.Ma pytanie teoretyczne jak znajdziecie jakieś drzewko przyszłeYamadori robicie foty do głębszej analizy! to nie wysyłacie np. znajomym do konsultacji co by zrobił co by wyciął jaka jest jego wizja na to drzewko??????
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Odpowiem znowu ja - bo nikt inny sensowny nie bedzie czytał 3 pierwszych wyrazów w tym poście. Chyba jestem upierdliwy albo cierpliwy skoro potrafie 150 raz powatarzać takie rzeczy.

Niech te drzewo sie przyjmie po wykopywaniu, zagęścij je przez 3 lata, zadbaj o kondyche a dopiero wystawiaj i pokazuj na Virtach swoje koncepcje - i pytaj sie innych czy są słuszne - bo tego typu pytania są poprostu śmieszne i drażnią.

Które kopać ? Bo jeszcze nie namyśliłem się ? (Ps fotka musi być wyraźna ;))
Obrazek
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
wog
Posty: 239
Rejestracja: 14 wrz 2005, 18:58
18
Lokalizacja: Dln Sl

Post autor: wog »

widze Przemek ze juz nawet pare wykopales, ciekawe z kim je do auta zatargasz?
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Sam - przecież ja przez moje zachowanie nie mam przyjaciół i znajomych :roll: Pod pache , na plecy i do przodu
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

kolego HIR kop za 2 lata jak sie przyjmie to bedzie zajebiste drzewo ja juz widze jak bym je uformowal i nie oglodaj sie na innych ktrzy pisza nie kop nie pokazoj i maja racje niepokazoj tylko kop < sosna nienalezy do najlatwiejszych drzew do pozyskania ale warto >a koego PRZEMKU a ty co wiesz o sosnach bez k..a urazy i niewazne czy ja juz pozyskales czy nie niepokazoje sie drzew nie przyjetych czy niepozyskanch . pokaz te sosne za 2 lata jak sie zagesci i rozrosnie . mam dosc cwaniakow ktozy pisza nie kop nie pokazuj . poprostu koledzy grzecznie sie k...a zapytali a wy jak roboty odpowiadacie trzeba umiec trzeba wiedziec a jaka wiedze czy na dzialce na podworku nic nie wykapawliscie czy przesadzanie drzew jest taka filozofia jak opisoja to " bonsaisci z forum " wiem ze nie i proponoje zamknac temat < , bo nielubie pierdu pierdu > przepraszam ale juz nie wytrzymalem krew mnie zalewa jak czytam takie cos .jeszcze raz przepraszam ale ledwie sie powstrzymalem od obrazenia kogos i innych osob
bo kazdy jest kims
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Daniel ta sosna jest już w pojemniku tylko nie mam fotki zrobionej pzdr
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

HIR pisze:Daniel ta sosna jest już w pojemniku tylko nie mam fotki zrobionej pzdr
Tak właśnie niektórzy czytają te posty. Wybiórczo. Zajebista ? A co w tej sośnie zajebistego jak nie widać nic na fotce ? Już wiesz jak uformować ? Ja często nie wiem mając rośline przed oczami - ale wy wiecie na bank wszystko... To że nie pokazuje to nie znaczy, że nie kopie (a po co mam pokazywać ? skoro to sie na nic jeszcze nie nadaje ? skoro może sie nie przyjąć ?). Pisze zeby nie kopał ? Kop ale z głową i wiedzą.

Co do siedzenia na forum i z kolegami z podwórka - to akurat chyba nie do tej osoby piszesz co trzeba. Wystarczy sprawdzić w "realcjach..." co ile jestem u MArka Gajdy w Warszawie (fakt inni może są częściej u innych bonsaistów i nie pokazują bo nie chcą). Ja akurat pokazuje by otworzyć oczy takim jak większośc tutaj - co wiele się mądrzy przed szklanym monitorkiem a na żywo nie ma odwagi slowa powiedzieć ani sie pokazać - a co ja jestem wróg publiczny numer jeden ? Pan i Władca ? Przecież ja też sie tym zajmuje od niedawna przecież też sie ucze ciągle i uczyć bede ! Nie czyni mnie fakt że byłem w ogrodachbonsai 50 razy w 2007 roku albo na 10 warsztatach i 10 pokazach ...

Takie tematy są właśnie pierdu pierdu gdzie babka dzieliła włos na 4 - moze bym to zrobił może tamto a jak sie okaze - drzewko niezyje bo stało w domu - upssss przecież to sosna a ja o nich nic nie wiem ...

Totalna skucha !
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
holahola
Posty: 241
Rejestracja: 22 maja 2006, 16:37
18

Post autor: holahola »

Bijcie piane ,bijcie chłopaki .

Heh ,beznadzieja, beznadzieja .

Przemek ty też nie czytasz ze zrozumieniem pierwszy post. "Mam pomysł jako bunjin ale inne pomysły mile widzane ".NIE PYTAŁEM O ZASADY KOPANIA DRZEW ,WIADAMOŚCI NA TEMAT PINUS SILVESTRIS.
Wyobrażcie sobie że drzewo ma nebari przy ziemi (a nie w ziemi) i że to najlebszy front jaki może mieć , czy teraz jesteście w stanie przestać mówić o kopaniu a zacząć o koncepcji?są ludzie którzy rysują drzewa(naka to robił ) potem znajdują podobny materiał i robią drzewa .wymyślisz jedno , drugie, trzecie itp...... po tysięcznym z większości materiałów jesteś zrobić piękne drzewo .
Lubie KRYTYKE ,ale konstruktywną , a nie szczekanie na siebie i bezsensowny bełkot .
Puszycie się jak nadymki .
Bez odbioru.
Załączniki
Nadymka
Nadymka
Nadymka.jpg (56.94 KiB) Przejrzano 6173 razy
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

pasuje do niektorych i tu cie popieram :)
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

holahola pisze:są ludzie którzy rysują drzewa(naka to robił ) potem znajdują podobny materiał i robią drzewa .wymyślisz jedno , drugie, trzecie itp...... po tysięcznym z większości materiałów jesteś zrobić piękne drzewo.
No to sobie rysuj, ja sie nadymałem i ide coś kręcić samemu - samemu bo jeszcze kogoś moge zdenerwować niekonstruktywną krytyką.
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

PRZEMKU sorry moja wina jak CIE obrazilem to CIE jeszcze raz przepraszam . nastepnym razem poprostu walne z bani w mur zanim cos napisze poprostu tak sie stalo
bo kazdy jest kims
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Ja nie umiem się obrażać, poprostu irytuje sie bardzo szybko takimi rzeczami ... Widocznie musze się przyzwyczajać albo kubeł melisy pić przed odpaleniem forum.
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
ODPOWIEDZ