DAB,SOSNA,BRZOZA

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
grzesiek25
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:21
16
Lokalizacja: biaÂłystok

DAB,SOSNA,BRZOZA

Post autor: grzesiek25 »

Witam


poniżej przedstawiam Wam moje drzewka ktore hoduje sobie na działce. sa w swietnje kondycji.. w przyszłym roku chce zaczac ich formowanie..

sztuka bonsai interesuje sie około 3 lat.. duzo czytałem lektur na ten temat, miałem kilka drzewek z supermarketów ale postanowiłem wyprowadzic włąsne drzewka.


jesli chodzi o sosne to nie mam zbytniej koncepcji drzewko ma około 70 cm wyokosci jest geste co widac podstawa pnia ma około 20 cm.. Wtym miejscu tez moja prosba o . w wybraniu formy... i wszystkie wskazowki..

natomiast jesli chodzi o deba chce na wisosne dokonac w miejscu ciecia szczepienia wierzchołka. forma nieregularna

z brzozy chce zrobic odwzorowanie natury dokładne czyli chce ja tak zostawic przy małej korekcie..

prosze Was o wasze koncepcje i komentarze odnosnie moich drzewek i pomysłow na te drzewka
z góry Wam dziekuje... kazda wskazowka jest dla mnie cenna..


pozdrawiam
Załączniki
8.jpg
8.jpg (71.97 KiB) Przejrzano 3703 razy
4.jpg
4.jpg (67.35 KiB) Przejrzano 3703 razy
2.jpg
2.jpg (84.92 KiB) Przejrzano 3702 razy
7.jpg
7.jpg (59.6 KiB) Przejrzano 3703 razy
dÂąb1.jpg
dÂąb1.jpg (53.29 KiB) Przejrzano 3702 razy
grzesiek25
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:21
16
Lokalizacja: biaÂłystok

Post autor: grzesiek25 »

DALSZA CZESC ZDJEC
Załączniki
6.jpg
6.jpg (64.31 KiB) Przejrzano 3700 razy
5.jpg
5.jpg (73.33 KiB) Przejrzano 3701 razy
3.jpg
3.jpg (48.51 KiB) Przejrzano 3701 razy
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Moja rada - zostaw je w gruncie i od następnego sezonu zacznij przybliżać masę zieloną do pni. Z tego co widać na zdjęciach, to czeka Cię dosyć mocne skracanie gałęzi. Na podstawie zdjęć trudno coś doradzić. Idealnym rozwiązaniem byłoby poproszenie kogoś doświadczonego o .. Sama teoria tu nie wystarczy. Sosna wygląda obiecująco, dąb to sprawa co najmniej kilku lat, a brzoza... hm bez komentarza. I jeszcze jedno. Sądząc po porostach na sośnie i dębie, to nie są one w takiej świetnej kondycji. Stąd rada, aby pozostały w gruncie.
Pozdrawiam z okolic Poznania
grzesiek25
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:21
16
Lokalizacja: biaÂłystok

Post autor: grzesiek25 »

drzewka jeszcze na pewno beda w gruncie przez minimum 3 lata. chciałbym zaczac juz przedwstepnie je formowac natomiast nadanie juz własiwej formy planuje na warsztatach pod okiem fachowcow. nie chce ich zniszczyc..


moze macie jakies przedwstepne pomysły co do form?? moze inne niz moje??

z gory dzieki
grzesiek25
Posty: 12
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:21
16
Lokalizacja: biaÂłystok

Post autor: grzesiek25 »

CZYZBY NIKT NIE MIAL ZADNYCH PROPOZYCJI???:(
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

szczerze to zdjęcia są zbyt mało wyraźne aby zająć adpowiednie stanowsisko w sprawie formy tzn, zrób foty mniej wiecej rónolegle do poziomu gruntu, zdjęcia od góry czy ze skosu nie ukazują proporcji drzewka xD
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
ODPOWIEDZ