Problem z jałowcem :/

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Kolodziej08
Posty: 10
Rejestracja: 09 gru 2006, 21:56
17

Problem z jałowcem :/

Post autor: Kolodziej08 »

witam :) od nie dawna mam dopiero bonsai i mojemu jałowcowi żółkną igły czym to jest spowodowane i co zrobic zeby tego nie bylo ? z gory thx :)
Załączniki
DSC00339a.jpg
DSC00339a.jpg (59.94 KiB) Przejrzano 2899 razy
DSC00338a.jpg
DSC00338a.jpg (66.05 KiB) Przejrzano 2896 razy
DSC00337a.jpg
DSC00337a.jpg (76 KiB) Przejrzano 2897 razy
Kolodziej :)
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Moze ma za sucho. Z tego co widze na zdjeciu to podloze wyglada na suche.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Kolodziej08
Posty: 10
Rejestracja: 09 gru 2006, 21:56
17

Post autor: Kolodziej08 »

własnie moim zdaniem nie ma za sucho bo podlewam go codziennie :) chyba ze ma mokro to co 2 dzien :) a moze to byc spowodowane nie nawozeniem gleby ?
Kolodziej :)
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

witam, moga byc dwa powody zolkniecia igiel jalowca, albo jest przeleany- ma za mokro, co jest bardzo prawdopodobne, Jalowce pownny stac w palnym sloncu i jesli jest posadzony do malo przepuszczalnej mieszanki to na nadamiar wodny bedzie reagowal wlasnie zolknieciem igiel. Postaw go na naslonecznionym stanoiwsku i podelwaj dopiero wtedy jak ziemie lekko przeschnie. Druga mozliwoscia, mniej prawdopodobna to atak jakiegos grzyba. Roznica bedzie polegala na tym ze jak dotniesz igiel zaatakowanych przez grzyb to beda opadac. Jesli roslina nie byla przesadzana w ciagu ostanich 2-3 lat to na Twoim miejscu bym ja za jakies 2 tygodnie przesadzil do mieszanki 1/3 akadamy, 1/3 bims lub perlit, 1/3 torf kwasny nastepnie wstawil na miesiac do tunelu foliowego. Po przesadzeniu podlej raz ale obficie a dalej podlewaj tak ja ww napisalem- kiedy ziemia przeschnie.
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

O tej porze roku codziennie [-X Za czesto kolego...
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ