Cyprys za 6pln:)

Gdy zaczynasz przygodę z bonsai i chciałbyś omówić swoje drzewko, które hoduje się na zewnątrz.
Awatar użytkownika
holahola
Posty: 241
Rejestracja: 22 maja 2006, 16:37
18

Cyprys za 6pln:)

Post autor: holahola »

Witam ,
wolna sobota, 6pln i 4 godziny :)
czekam na sugestie i wasze opinie.

ps.Przepraszam za jakość zdjęć :( jeszcze się nie dorobiłem aparatu.
Pozdrawiam
Załączniki
bok
bok
cyprys 1.jpg (55.36 KiB) Przejrzano 3535 razy
front
front
Cyprys.jpg (60.51 KiB) Przejrzano 3535 razy
Awatar użytkownika
stomeks
Posty: 22
Rejestracja: 17 maja 2006, 14:04
18
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: stomeks »

Witam,

Na co poświęciłeś te 4 godziny?
Ten front to drzewko po formowaniu? Tak wygląda, bo widzę tam jakiś luĽny drut.

Nie odbierz moich pytań jako zniechęcanie, ale zapraszam byś zerknął na zdjęcia drzewek gotowych jak i tych po pierwszym formowaniu. Widać w nich jakiś zarys przyszłej formy. Widać sporą różnicę pomiędzy drzewkami przed i po formowaniu. Widać na nich linię pnia i pewien charakter. W Twoim drzewku tego brak, wręcz wygląda jak przed jakimkolwiek dotknięciem.
Pooglądaj zdjęcia i postaraj się uformować drzewko, bo póki co to odgiąłeś lekko jedną gałązkę i nic więcej. OdchudĽ te gałązki bo wyglądają jak pompony zieleni. Sporo uwag, ale do działania i ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz.

I jeszcze jedna rada. Zaczynaj od lepszego materiału. Z takiej rośliny to nawet najwięksi mistrzowie mieliby ogromny problem cokolwiek zrobić, więc co dopiero osoba która zaczyna naukę. Nie sugeruję czegoś ogromnego, ale przynajmniej roślinę która ma w sobie coś co Cię zainteresowało, coś co czyni ją ciekawą, coś charakterystycznego. Na tej bazie znacznie łatwiej jest układać gałązki i się uczyć.

To tyle tego przydługiego wywodu,
powodzenia i pozdrawiam
Tomasz Sobczak
Awatar użytkownika
holahola
Posty: 241
Rejestracja: 22 maja 2006, 16:37
18

Post autor: holahola »

Witam,
no to ostudziłeś mój entuzjezm co do tego drzewa...
może na tym zdjęciu faktycznie wygląda ono jak kupa zieleni , ale uwierz mi że że dwie trzecie zielonego spadło,a każda gałąĽ łącznie z zielonym jest zadrutowana i z tąd te 4 godziny.Nie jestem fanem drzew z małą ilością zieleni ,a to drzewo ma 14 cm wysokości i cieniutką nasade więć z większą ilością szybciej nabierze masy .

Dzięki za komentarz ,każde są dobre nawet te z kturymi się nie do konca zgadzamy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

holahola pisze: a każda gałąĽ łącznie z zielonym jest zadrutowana i z tąd te 4 godziny
zieleni u tych Cyprysów nie radze drutować ...szybko zbrązowieje..
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
ODPOWIEDZ