Kupiłem (tylko co?) i co dalej?

Dział, w którym zebraliśmy wiedzę, która może odpowiedzieć na większość twoich pytań.
ODPOWIEDZ
tadzimierz

Kupiłem (tylko co?) i co dalej?

Post autor: tadzimierz »

Dzień dobry wszystkim.

Wybrałem się do sklepiku OBI i zakupiłem drzewko bonsai. Niestety nie było podpisane jaki to gatunek. Podejrzewam że jest to zelkova, ale nie mam pewności. Przy okazji chciałbym abyście ocenili stan drzewka i powiedzieli czy mam je ruszać (przesadzać, drutować, ciąć, nawozić) czy zostawić je w spokoju i tylko podlewać? I w jakiej ono jest formie?
Bardzo proszę was o ., moi kochani forumowicze. :wink:
Załączniki
To dobry nawĂłz?
To dobry nawĂłz?
ZdjĂŞcie(25).jpg (42.38 KiB) Przejrzano 10676 razy
ZdjĂŞcie(24).jpg
ZdjĂŞcie(24).jpg (48.49 KiB) Przejrzano 10677 razy
ZdjĂŞcie(22).jpg
ZdjĂŞcie(22).jpg (53.19 KiB) Przejrzano 10676 razy
ZdjĂŞcie(20).jpg
ZdjĂŞcie(20).jpg (53.81 KiB) Przejrzano 10673 razy
ZdjĂŞcie(23).jpg
ZdjĂŞcie(23).jpg (48.88 KiB) Przejrzano 10693 razy
ZdjĂŞcie(26).jpg
ZdjĂŞcie(26).jpg (57.98 KiB) Przejrzano 10685 razy
Vredziol

Post autor: Vredziol »

Jak dla mnie wyglada to na Wiaza drobnolistnego lecz nie jestem pewien, niezbyt wyrazne zdjecia...A nawoz, mysle ze powinien byc dobry :) Teraz poczekaj az drzewko sie zaaklimatyzuje do Twoich warunkow panujacych w domu, na razie nie masz co ruszacc :) Poczekaj jeszcze na wiosne i wtedy go przesadz :)
tadzimierz

Post autor: tadzimierz »

Czyli ile mam czekać?
I kiedy je podcinać?
Vredziol

Post autor: Vredziol »

Aklimatyzacja trwa od 2 do 3 tygodni. Nie zdziw sie jak po czasie dwoch dni zaczna odpadac liscie od drzewka, to bedzie normalny objaw aklimatyzacji. Teraz jak juz masz drzewko to staraj sie o nim sporo czytac, jak je podlewac, kiedy nawozic i ogolem jak pielegnowac...Tego na forum jest naprawde duuuzo i wystarczy skorzystac tylko z opcji "Szukaj". Nie kazdy bedzie Ci odpowiadal na kazde pytanie, bo po co skoro juz bylo to walkowane multum razy na forum. Postaraj sie takze rodzicow namowic aby kupili Ci jakas ksiazke o bonsai, sporo Ci pomoze a z pewnym czasem da Ci sporego kopa do zajmowania sie na powaznie bonsai. A podcinac to najlepiej wiosna, niech sie ociepli i jak juz beda temperatury na plusie powyzej 10 stopni to drzewko wywal na balkon :)
tadzimierz

Post autor: tadzimierz »

Wielkie dzięki :wink:

Aha mam jeszcze jedno pytanie:
Moje drzewko ma u nasady pnia taki czarno-zielony osad, taką narośl. To Ľle? Ona jest miękka.
Vredziol

Post autor: Vredziol »

Jezeli to jest Wiaz drobnolistny to chyba normalne, taka ma kore...W moim wiazie takze mniej wiecej to wyglada :)
ODPOWIEDZ