Grubosz 1

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
cozi

Grubosz 1

Post autor: cozi »

Czesc. Pomyslalem ze pokaze wam grubosza,ktorego wzialem od cioci z klatki. Jakos w styczniu pocialem go wlasnie tak jak widzicie. Puscil fajne male zielone listki. Powiedzcie co o nim sadzicie. Moze jakies rady?
Załączniki
Resize of Resize of DSCF0803.JPG
Resize of Resize of DSCF0803.JPG (26.1 KiB) Przejrzano 8011 razy
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Ciekawy. Póki co musi rosnąć i tyle :wink:
Kome
Posty: 64
Rejestracja: 01 wrz 2004, 21:28
19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kome »

Czy da sie w jakis sposob zagescic korone grubosza? Bo wlasnie tak sie sklada ze tez mam grubosza ale ma jakos malo lisci i chcialbym to zmienic. W prawdzie moj nie jest taki duzy ale jak sie domyslam ze malych i duzych to samo sie tyczy...
Pozdrawiam Maciek
acer6

Post autor: acer6 »

Oczywiście że się da :-D , mój grubosz ma dość gęstą koronę i w miarę male listki (jak będę miał porządną fotke to dam ) .
Ja zalecam :
- bardzo malo podlewać ( co 10 - 20 dni w zalezności od pory roku (zimą mniej latem więcej)
-stanowisko pólcień, ale jasno (przy ostrym słońcu listki mogą się zmarszczać )
-skracanie końcówek pędów , ja skracałem o 2-4 pary listków i jest cacy , wyrazte wiele drobnych pędów i malych listków . (no na tym co na zdięciu to raczej nie ma co skracać :wink: ) .
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

sliczny do słonca go do słonca!!!!!
kliksiu
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2006, 17:48
17

Post autor: kliksiu »

a ja sobie pozwole pokazać moje malutkie :) "siewki" które dziś dostałem od koleżanki, a teraz ukożeniają się w kieliszkach .
wiecie ile moze to trwać ?
Obrazek
.
a i jeszcze pytanko mam czy dla gruboszka do wsadzenia go do doniczki nada się mieszanka kwaśnego torfu ze zwykłą ziemią ?

a no i jeśli jutro w kwiaciarni dostane większy okaz grubosza to wtedy też zamieszcze jego zdjęcie :)
witam wszystkich jestem nowy :))
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Też mam grubosza.
Grubosz (przynajmniej mój, ale czytałem że i inne też) ma ciekawą zdolność wypuszczania dwóch listków w miejsce usuniętego jednego.
Czego chcieć więcej...
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 151
Rejestracja: 04 kwie 2005, 10:16
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Martin »

@ kliksiu - grubosz jest sukulentem więc bardziej nada się ziemia do kaktusów lub mieszanka ziemi kwiatowej z piaskiem gruboziarnistym i drobnym żwirem (oczywiście plus drenaż) - chodzi o to ażeby ziemia była jak najbardziej przepuszczalna.

Jeśli chodzi o ciekawe zdolności grubosza to wypuszcza on poprostu nowy pęd (najczęściej dwa) w miejsce uciętej gałązki lub liścia i może się wydawać we wczesnym stadium rozwoju że to dwa małe listki :)
Pozdrawiam
Marcin Szymanek
Nelchael

Post autor: Nelchael »

Grubosz latami będzie rósł w tej samej uniersalnej ziemi i doniczcce.
Prędzej straci stabilnośc, niż zacznie wymagać przesadzenia.

Wiem bo wiem.
kliksiu
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2006, 17:48
17

Post autor: kliksiu »

no tak ale pomozcie mi jak go ukorzenic, są u mnie te moje 2 szczepki w kubeczku z woda i sobie są wymieniam im wode i jestem cierpliwy ale nadal niewiem czy moze niepowinienem ich wsadzic do ziemi ? to moje pierwsze grubosze dlatego pytam :))
witam wszystkich jestem nowy :))
Awatar użytkownika
Eva K
Posty: 196
Rejestracja: 07 sty 2005, 13:39
19
Lokalizacja: Baesweiler- Germany

Post autor: Eva K »

Zostaw je w tej wodzie, az puszcza korzonki, a potem przesadz do ziemi.
Ja tak rozmnazalam swoje gruboszki i nie bylo z tym problemu.
Lepiej mniej wiedziec, niz nic nie wiedziec ;))
Iwona
Posty: 56
Rejestracja: 01 sty 2006, 17:03
18

Post autor: Iwona »

Nie musisz tej wody zbyt często wymieniać - no, chyba, że brzydko pachnie :razz: Jest jednak gorąco. Nie martw się, wypuszczą korzonki, u mnie rozmnażały się bez opamiętania. Każdą ułamaną gałązkę wsadzałam do wody i dziś mam całe mnóstwo drzewek. Jeśli będziesz w pobliżu mojego domu, to.... :wink:
musco
Posty: 76
Rejestracja: 30 gru 2005, 21:09
18
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Post autor: musco »

Ja swoje wsadzalem od razu do ziemii i sie trzymaja, na pewno maja juz korzenie :D
Jacek
ODPOWIEDZ