Strasznie opadają liście

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Luke89
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2016, 14:22
7
Imie i nazwisko: Łukasz
Województwo: dolnośląskie

Strasznie opadają liście

Post autor: Luke89 »

Witajcie.

Potrzebuje ..

Kupiłem Ficusa Ginseng w IKEA, mam go juz 3 tygodnie i strasznie co dzień opadają mu liście. Czytałem o tym, że po zmianie otoczenia będzie gubił liście ale jak tak dalej pójdzie to zaraz nie będzie miał ich w ogóle.
Załączam zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Co mam zrobić ??

Łukasz
adam30
Posty: 10
Rejestracja: 21 mar 2014, 18:02
10
Imie i nazwisko: adam
Województwo: małopolskie

Post autor: adam30 »

Musi się zaaklimatyzować. Wszystko zleży w jakiej temperaturze masz w domu a w jakiej była w Ikei. A możne masz kolo kaloryfera?

Jeśli za 3 miesiące nie pości listków nowych w miejscu co opadły, poobcinaj kikuty trochę powinno pomóc.
Luke89
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2016, 14:22
7
Imie i nazwisko: Łukasz
Województwo: dolnośląskie

Post autor: Luke89 »

Nie stoi obok kaloryfera, ale jest w troche zaciemnionym miejscu. Czy może być tak, że ma za ciemno??
Awatar użytkownika
Pelidea
Posty: 51
Rejestracja: 21 maja 2013, 17:38
10
Imie i nazwisko: Joanna
Województwo: podkarpackie

Post autor: Pelidea »

Musi stać przy samym oknie... Albo doświetlanie.
Rave
Posty: 19
Rejestracja: 24 kwie 2009, 23:38
14
Imie i nazwisko: Witold K
Województwo: dolnośląskie

Post autor: Rave »

Widzę że zdecydowanie za ciemne miejsce. Figowce potrzebują jak najjaśniejszych stanowisk. Oprócz wymienionej różnicy temperatury, mógł być w sklepie przelany, lub wcześniej przesuszany. Sprawdzałeś jakie było podłoże w chwili kupna, suche, czy wilgotne?
Luke89
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2016, 14:22
7
Imie i nazwisko: Łukasz
Województwo: dolnośląskie

Post autor: Luke89 »

Witajcie,

Podlałem drzewko metodą przez zanurzenie, postawiłem w jasniejsze miejsce i liscie przestały opadać. Powiem więcej, widać że pojawiają się nowe malutkie. Ale jest dużo takich uschniętych kikutów na których już chyba nic nie wyrośnie. Co mam teraz zrobić? poczekać do wiosny czyteraz poobcinać kikuty ??
Fiilip30k
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2016, 10:29
7
Imie i nazwisko: Fiilip Fiilip
Województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: Fiilip30k »

No ja też by nie ucinał na zime.
ODPOWIEDZ