Grubosz

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
bvbv87
Posty: 10
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:21
7
Imie i nazwisko: Mariusz
Województwo: pomorskie

Grubosz

Post autor: bvbv87 »

Witam,
Jako, że jestem nowy na forum chciałbym się przedstawić. Nazywam się Mariusz Berent i jestem z Gdańska. Chciałem Wam przedstawić Mojego grubosza (nie do końca jetem pewien odmiany, ale prawdopodobnie jajowaty - mogę się mylić, jeśli tak to proszę mnie poprawić). Posiadaczem drzewka jestem od wiosny. Po długich namowach mama zgodziła się abym je zabrał :). Nie mogę do końca sprecyzować wieku drzewka ale ok. 30 lat powinien mieć spokojnie. Ostatnimi czasy stał u mamy na oknie i był bardzo zaniedbany. jako że od zawsze lubiłem i lubię roślinki postanowiłem się nim zaopiekować. Sztuką Bonsai interesuje się od jakiegoś czasu przeglądając fora, internet i książki związane z tą tematyką. Niestety nie posiadam zdjęcia roślinki kiedy ją zabierałem od mamy ale miała bardzo dużo długich przyrostów zwisających i wyglądało "strasznie".
Przechodząc do meritum sprawy chciałbym zasięgnąć rady, jako że jest to dość wiekowy grubosz ogoliłem go prawie do zera z tych przyrostów (część wykorzystałem jako sadzonki).
Nie wiem kiedy drzewko było przesadzane (nie pamiętam więc na pewno dawno). Jeszcze drzewka nie przesadziłem i myślę że to dość duży błąd bo powinienem to zrobić na wiosnę jak go pozyskałem. Wrzucam aktualne zdjęcia. Jak widać całość jest mocno zrośnięta. Te grube rany to pozostałości po gałęziach, które same odpadły :(
Jak na razie brak koncepcji. Może jakieś propozycje?
Pozdrawiam
Mariusz Berent
Załączniki
1.jpg
1.jpg (120.48 KiB) Przejrzano 4350 razy
2.jpg
2.jpg (167.04 KiB) Przejrzano 4350 razy
3.jpg
3.jpg (175.73 KiB) Przejrzano 4350 razy
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Bardzo ładny grubosz teraz zagęszczać zagęszczać.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
picia
Posty: 42
Rejestracja: 14 kwie 2006, 11:21
17

Post autor: picia »

Uważaj na te duże rany.Ja posypuje je sproszkowanym węglem drzewnym.Jeszcze jest czas żebyś roślinę przesadził.Ziemia kwiatowa,żwirek i piasek to dobra mieszanka.Powodzenia w uprawie.
JM
Posty: 87
Rejestracja: 10 lut 2006, 21:48
18

Post autor: JM »

Na grubosza to praktycznie zawsze jest czas na przesadzanie.
Pozdrawiam, Józef
ODPOWIEDZ