Fikus Benjamin

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
whataya
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2012, 10:43
11
Imie i nazwisko: klaudia
Województwo: śląskie

Fikus Benjamin

Post autor: whataya »

Wiosną dostałam fikusa benjamina, ogólne mam wrażenie, że nie jest w szczytowej formie, choć przestał już gubić liście, a to chyba sukces. Na wiosnę był przesadzany, miał jeszcze dwie łodygi, a raczej dwa pnie, ale zasuszyły się i po prostu wyjęłam je z ziemi bez żadnych korzeni. Zostało to, co jest. Martwi mnie, ze niektóre liście ma całkowicie lub prawie całkowicie białe.
Co z nim zrobić by żyło mu się dobrze na moim parapecie?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ryszardmc
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2012, 18:58
11
Imie i nazwisko: Ryszard Cichy
Województwo: wielkopolskie

Post autor: ryszardmc »

Witaj,
Miałem kiedyś fikusa i podobne rzeczy działy sie z nim gdy był narażony na przeciagi. Może i u Ciebie jest taka przyczyna problemu.
Pozdrawiam

Ryszard Cichy
Awatar użytkownika
Amator Bonsai
Posty: 96
Rejestracja: 11 kwie 2012, 18:58
12
Imie i nazwisko: Kacper R.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Amator Bonsai »

Liście są białe bo to jest taka odmiana fikusa.
Awatar użytkownika
Bakus
Posty: 181
Rejestracja: 02 paź 2010, 07:41
13
Imie i nazwisko: Mariusz
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Ustka

Post autor: Bakus »

przestań tyle podlewać ;p
whataya
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2012, 10:43
11
Imie i nazwisko: klaudia
Województwo: śląskie

Post autor: whataya »

Liście nie powinny być białe, a biało zielone, z przewagą zieleni, a niektóre z nich są całkowicie białe (ponoć jest to od nadmiaru światła). Nie podlewam go za dużo, bo tylko wtedy, gdy przeschnie ziemia. A co z jego kształtem?
Awatar użytkownika
Amator Bonsai
Posty: 96
Rejestracja: 11 kwie 2012, 18:58
12
Imie i nazwisko: Kacper R.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Amator Bonsai »

Żeby zrobić z tego fikusa bonsai, albo dobry materiał na bonsai potrzeba będzie trochę czasu.
Awatar użytkownika
Bakus
Posty: 181
Rejestracja: 02 paź 2010, 07:41
13
Imie i nazwisko: Mariusz
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Ustka

Post autor: Bakus »

z tego co widzę masz tam zwykłą ziemie z worka tzn. markeciaka
zawsze sprawdzaj palcem czy ziemia jest wilgotna przy tej ziemi wierzchnia warstwa po paru dniach oczywiście może być sucha a pod spodem wilgotna
whataya
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2012, 10:43
11
Imie i nazwisko: klaudia
Województwo: śląskie

Post autor: whataya »

Tak, ziemia jest zwykła, uniwersalna. Nie był przeze mnie przesadzany. Odnośnie podlewania to zawsze sprawdzam palcem czy ziemia jest rzeczywiście przesuszona.
Nie chcę robić z niego bonsai, chcę żeby był fikusem benjaminem o ładnym kształcie, ale pojęcia nie mam jak go przycinać, by więcej liści było od góry, ani w ogóle nie wiem czy mogę go przycinać teraz, czy tylko o określonej porze roku.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Ten gatunek fikusa nie nadaje się na bonsai. Było już o tym pisane. Szkoda czasu.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
whataya
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2012, 10:43
11
Imie i nazwisko: klaudia
Województwo: śląskie

Post autor: whataya »

Przecież ja o tym wiem, i nie chcę robić z niego bonsai, chcę tylko poprawić jego wygląd i lepiej o niego zadbać. Uznałam to za dobre forum dlatego postanowiłam spytać tutaj, ale widzę, że też tracę czas.
Awatar użytkownika
Bakus
Posty: 181
Rejestracja: 02 paź 2010, 07:41
13
Imie i nazwisko: Mariusz
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Ustka

Post autor: Bakus »

to nie jest forum z tematyką ogrodniczą omawiamy tu tylko i wyłącznie drzewka bonsai i wszystko co z nim związane
po za tym jeśli poszukasz w Google odpowiedz znajdziesz bez konieczności rejestracji na forach
wystarczy wpisać "Ficus beniamina Variegata - Figowiec beniamina Variegata" informacji masz pełno wystarczy wikipedie przeczytać i już wiesz jak o niego dbać pozdrooo ;)
ODPOWIEDZ