pierwsze drzewko, pieprzowiec chiński

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
szalej
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2012, 21:33
11
Imie i nazwisko: Ksawery
Województwo: lódzkie

pierwsze drzewko, pieprzowiec chiński

Post autor: szalej »

Witam wszystkich serdecznie,

Jest to mój pierwszy post na tym forum i moje początki z bonsai. Niedawno kupowałem parę kwiatków do domu od ulicznej handlarki, już miałem odchodzić gdy w oczy rzuciło mi się małe drzewko. Po zapytaniu co to jest, uzyskałem odpowiedź, że to bonsai. Jaki gatunek to Pani nie wiedziała. Później doszedłem do tego, że to pieprzowiec chiński.

Oto jego zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I tutaj zaczynają się moje pytania do osób, które mają doświadczenie.

Czy drzewko wygląda na nadające się do uformowania czegoś ciekawego?
Jaki styl pasowałby najlepiej do drzewka?
Ile czasu musi upłynąć od momentu przyniesienia do domu, nim będzie można zacząć formowanie?
Gałązki są dosyć twarde, czy zmiana ich kierunków będzie problematyczne?

Już od jakiegoś czau interesowałem się sztuką bonsai, jednakże dopiero teraz zdecydowałem się na zakup. Lubie zajmować się roślinami i mam nadzieję, ze bonsai sprawi mi wiele radości.

Pozdrawiam
Ksawery
Awatar użytkownika
Bakus
Posty: 181
Rejestracja: 02 paź 2010, 07:41
13
Imie i nazwisko: Mariusz
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Ustka

Post autor: Bakus »

heh pani handlarka zrobiła cie w tzw. chu.. ;)
to drzewko nie ma nic związanego z bonsai jednak jak wiadomo bonsai można zrobić ze wszystkiego
na pierwszy rzut oka widzę tylko i wyłącznie styl Miotlasty wystarczy gałązki wyprostować
Obrazek
By iwan622 at 2012-09-17
powinno wyjść coś takiego
Obrazek
By iwan622 at 2012-09-17
Obrazek
By iwan622 at 2012-09-17
drzewka liściaste najlepiej formować wiosna hmm nie mam pieprzowca ale raczej można go drutować
Awatar użytkownika
lukipela
Posty: 156
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:47
16
Imie i nazwisko: Pawel F
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukipela »

Bakus pisze: powinno wyjść coś takiego
Obrazek
By iwan622 at 2012-09-17
Że niby to jest miotła?
Poza tym ten akurat styl jest raczej trudny i nie polecany dla początkujących. Inna sprawa że jest o wiele za wcześnie na rozmowy o kształtowaniu tego drzewka - ma bardzo cienki pień, zieleń bardzo daleko od pnia, i ogólnie potrzeba dobrych kilku lat wzrostu w idealnych warunkach żeby był z tego materiał na bonsai.
Idzie zima, więc postaraj się żeby drzewko przeżyło, a jeśli uda Ci się utrzymać je przy życiu do wiosny, pomyśl o przycinaniu w celu zagęszczenia korony i przybliżenia zieleni do pnia. Na formowanie masz jeszcze baaardzo dużo czasu.
...
Awatar użytkownika
Bakus
Posty: 181
Rejestracja: 02 paź 2010, 07:41
13
Imie i nazwisko: Mariusz
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Ustka

Post autor: Bakus »

oczywiscie wiem to mial byc przyklad ;) czytaj dokladniej '' powinno wyjsc cos takiego''
co do formowania ukladac galazki moze juz na wiosne oczywiscie do przyrostu masy drzewa minie pare lat
szalej
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2012, 21:33
11
Imie i nazwisko: Ksawery
Województwo: lódzkie

Post autor: szalej »

Dziekuje za odpowiedzi, na wiosne zobaczymy co dalej.
ODPOWIEDZ