moja saghateria

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Jessi:)
Posty: 6
Rejestracja: 08 sie 2012, 20:21
11
Imie i nazwisko: Sylwia
Województwo: lódzkie

moja saghateria

Post autor: Jessi:) »

Witam :) mam problem z saghateria..Zakupilam ja pol roku temu,byla w doskonalym stanie,po paru dniach ja przenioslam w inne miejsce,bo zaczely opadac i zolknac jej liscie,jakis czas drzewko przechodzilo aklimatyzacje,mialo malo listkow,z czasem mialo ich coraz wiecej,lecz dwie galazki zostaly calkowicie 'gole',dlugi czas tak wygladalo,az do niedawna i tej trzeciej galazce zaczelo brakowac listkow.Zdecydowalam sie przeniesc ja w bardziej sloneczne miejsce(wiem nie znosza przenoszenia,ale dobrze wplynelo to na moja carmone i dlatego zaryzykowalam).Jest podlewanawoda odstana a od paru tygodni wiekszosc deszczowa.Nadal wyglada marnie.Jak moge jeszcze jej .?Jakies wskazowki czego nie robic?
Awatar użytkownika
Amator Bonsai
Posty: 96
Rejestracja: 11 kwie 2012, 18:58
12
Imie i nazwisko: Kacper R.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Amator Bonsai »

Podstawowe pytanie: nie przelewasz jej? Może ma za mokro.
Jessi:)
Posty: 6
Rejestracja: 08 sie 2012, 20:21
11
Imie i nazwisko: Sylwia
Województwo: lódzkie

Post autor: Jessi:) »

Ktos doradzil mi ja zostawic do jesieni na dworze i jak pada deszcz to ja wystawiam.Mozliwe,ze ma za mokro,ale tylko ona jedna ucierpiala,a wszystkie traktuje tak samo,druga saghaterie tez i nie ma problemow.
Jessi:)
Posty: 6
Rejestracja: 08 sie 2012, 20:21
11
Imie i nazwisko: Sylwia
Województwo: lódzkie

Post autor: Jessi:) »

Jedna z moich saghaterii marnieje( opisana wyzej ).Jej kora,po zdrapaniu jest zielona,natomiast boczne galazki juz brazowe,od dluzszego czasu nie maja listkow,co z nimi zrobic obciac? Wszystkie moje drzewka przenioslam w bardziej sloneczne miejsce,wszystkim pomoglo,tylko nie tej saghaterii,co moge jeszcze dla niej zrobic?
Jessi:)
Posty: 6
Rejestracja: 08 sie 2012, 20:21
11
Imie i nazwisko: Sylwia
Województwo: lódzkie

Post autor: Jessi:) »

Witam.Obcielam martwe galezie sagaterii (martwe byly tylko boczne) jaka jest szansa dla mojego drzewka,na glownym pniu wyrastaja listki,czy ono bedzie juz zawsze tak wygladalo,czy wyrosna nowe galazki?Bardzo prosze o rady.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

I jak tam drzewko?

Nie rozumiem do końca pewnej rzeczy. Przenioslas drzewko dopiero pół roku po zakupie czy kilka dni po zakupie?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ