Pierwsze drzewko - fikus

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
rjedlinski
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2012, 21:39
11
Imie i nazwisko: Robert
Województwo: podkarpackie

Pierwsze drzewko - fikus

Post autor: rjedlinski »

Witam wszystkich,

Forum czytam i przeglądam od ponad pół roku, dopiero teraz jednak postanowiłem się przyłączyć i zacząć na nim swoją przygodę. Do tej pory czytałem książki, fora i przeglądałem zdjęcia wprawionych bonsaistów.

Drzewka bonsai podobały mi się od zawszę. Pod koniec ubiegłego roku zdobyłem się na odwagę by spróbować swoich sił.

Kupiłem pierwszego fikusa, ponieważ ponoć w miarę łatwe drzewko dla początkującego.

Oto zakupione drzewko ... marketówka:

Obrazek

Kupiłem je w listopadzie. Do wiosny było w takiej formie, jedynie zmieniłem rafie i nawinąłem jej odrobinę więcej i ciaśniej. Na wiosnę przesadziłem do innej doniczki, teraz niestety już wiem że do za małej, ponieważ przyrost jest strasznie mały. Zastanawiam się czy przesadzić teraz czy poczekać do wiosny.

Obrazek

Po trzech tygodniach zabrałem się za przycinanie i wstępne formowanie. Troszkę liści zgubił po tej operacji, ale na szczęście w miarę szybko zaczął wracać do formy. Zapomniałem wtedy zrobić zdjęcia. Mam fotkę z przed kilku dni. oto ona:

Obrazek

Tak drzewko wygląda dziś.
Jakoś do początku czerwca uszczykiwałem świeże przyrosty zostawiając dwa trzy liście, porozgałęziało się trochę a teraz zostawiłem i czekam na przyrost grubości gałęzi.

Bardzo proszę o uwagi i sugestie, krytyka również mile widziana ;)
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Robercie,

moim zdaniem doniczka jest za mala. Na wiosne proponuje przesadzic.

Co sie rzuca w oczy to fakt, ze dwie pierwsze galazki wyrastaja na tej samej wysokosci. Proponuje to zmienic.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
rjedlinski
Posty: 3
Rejestracja: 25 cze 2012, 21:39
11
Imie i nazwisko: Robert
Województwo: podkarpackie

Post autor: rjedlinski »

Dzięki wielkie Kamilu,

Doniczka już kupiona, na wiosnę będę przesadzał w większą.

Co do gałązek, również będę musiał to poprawić. Zrobiłem tak ponieważ od początku wiedziałem że ma być miotła, ale nie miałem jeszcze wtedy tyle teoretycznej wiedzy i stąd ten błąd w sztuce.
ODPOWIEDZ