Fikus Fukinagashi

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Awatar użytkownika
mateuszw
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2012, 22:34
12
Imie i nazwisko: Mateusz
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo

Fikus Fukinagashi

Post autor: mateuszw »

Witam. Chciałbym posłuchać waszych opinii, pomysłów co do stylu dla mojego drzewka . Głowie się i głowie i nic innego nie przychodzi do głowy jak Fukinagashi.. niestety ale Fikusek został pozbawiony części konarów, zostały dwa "główne" które staram się zagęszczać. Póki co drzewko daje znaki życia , nie mam z nim żadnych problemów. wysokość drzewka to 24 cm i własnie w tych granicach chce mieć to drzewko :) Czy ten styl jest odpowiedni dla tego egzemplarza czy da się coś innego uformować? nie mogę wrzucić zdjęcia więc podaję link.. Pozdrawiam
Mateusz Węsierski
http://imageshack.us/photo/my-images/707/hpim1953e.jpg/
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Wyhoduj jeszcze z dwa tuziny gałęzi i będzie fajny materiał. Pamiętaj przy tym że drzewo w tym stylu to jeden z najtrudniejszych styli jakie możesz sobie wybrać. Poszukaj na forum już nie raz o tym pisałem dając druzgoczące przykłady:
Załączniki
penjing309.jpg
penjing309.jpg (66.06 KiB) Przejrzano 4612 razy
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
mateuszw
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2012, 22:34
12
Imie i nazwisko: Mateusz
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: mateuszw »

właśnie wiem, że to jeden z najtrudniejszych styli, ale własnie układ gałęzi ma predyspozycje do targanego wiatrem drzewa :) póki co zagęszczam i zagęszczam...
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

?? ok
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
mateuszw
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2012, 22:34
12
Imie i nazwisko: Mateusz
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: mateuszw »

coś nie tak?
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

5 gałęzi na krzyż to jeszcze nie predyspozycja ale życzę powodzenia bo nie widzę rośliny w realu.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
mateuszw
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2012, 22:34
12
Imie i nazwisko: Mateusz
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: mateuszw »

pisząc to miałem na myśli te dwa głowne konary które kierują się w jedną stronę. Wiadomo, mam lepszy wgląd, ale mi chodzi głównie o opinie i czy da się coś innego z tego wykręcić bo jak wspomniałeś (chyba nie muszę mówić Pan ,mam nadzieję:) ) fukinagashi to trudny sttyl...
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

To bardzo młoda roślinka uboga w zieleń i gałęzie. Powinieneś ją zapuścić wzmocnić i pogrubić i wtedy zastanowić się nad jej formą. Fuki wystawiane jest w stanie bezlistnym więc musisz się liczyć z tym że do pokazywania formy będziesz musiał opitolić drzewo z liści.
Zobacz fikusy Tomka: viewtopic.php?t=5927
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
mateuszw
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2012, 22:34
12
Imie i nazwisko: Mateusz
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: mateuszw »

up :)
dziś mój fikusek wygląda tak jak poniżej na zdjęciach. Praca nad zagęszczaniem chyba idzie w dobrym kierunku, mam nadzieję, że uda mi się doprowadzić go do zamierzonego celu. Ale nad jednym się zastanawiam, w jakim czasie drewnieją gałązki, póki co tylko jedna z nowych gałęzi ma lekko przydrewniałą korę, a reszta wciąż są zielone nawet te które trzymam od początku kiedy dostałem w ręce drzewko czyli od kwietnia. Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie? Pozdrawiiam


Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ