Moje pierwsze Bonsai. Sagerita(chyba) Co dalej mam robic?

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
pablo85pg4
Posty: 10
Rejestracja: 22 lis 2010, 18:48
13
Imie i nazwisko: Pawel Radziszewski
Województwo: podlaskie

Moje pierwsze Bonsai. Sagerita(chyba) Co dalej mam robic?

Post autor: pablo85pg4 »

Jest to moj pierwszy post na tym forum. Dwa dni temu kupilem drzewko bonsai w markecie. Bardzo slabo wyglada i jesr zaniedbane. Piersze moje pytanie jest takie czy to na pewno jest wiaz drobnolistny? Czy mam go teraz przyciac? cyz poczekac do wiosny lub jak zrzuci liscie. Moge go caly rok trzymac w domu? CZy moge teraz czesc galazek usunac aby mu nadac ksztalt? I najwazniejsze czy bede mogl jeszcze wygiac mu ten gruby pien?
dobre 58.jpg
dobre 58.jpg (54.25 KiB) Przejrzano 4871 razy
dobre 61.jpg
dobre 61.jpg (55.15 KiB) Przejrzano 4871 razy
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 20:44 przez pablo85pg4, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
seedkris
Posty: 169
Rejestracja: 14 lut 2007, 23:37
17
Imie i nazwisko: Krzysztof S
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: seedkris »

Wiąz to raczej nie jest. Pokaż zbliżenie na liście.
pozdrawiam Krzysztof
pablo85pg4
Posty: 10
Rejestracja: 22 lis 2010, 18:48
13
Imie i nazwisko: Pawel Radziszewski
Województwo: podlaskie

Post autor: pablo85pg4 »

Narazie nie mam jak wstawic fotek. Bardzo nie wyrazne wychodza jak chce zrobic fotke samych lisci z bliska. przegldalem troche forum i wydaje mi sie ze to jest Carmona (Karmona)drobnolistna. Czy to moze byc Carmona? I ponawiam pytanie. Wiem ze mam pewien czas odczekac z przycinaniem itd. Czy po miesiacu moge zaczac cos robic? Chcialbym w jakis sposob wygiac glowny pien ,ale nie wiem czy to jest jeszcze mozliwe. Zwykle drutowanie chyba nie wystarczy, poniewaz ten pien jak na moje oko jest bardzo gruby.
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Na pewno nie karmona. Sprawdź sageretię.
Pozdrawiam z okolic Poznania
Awatar użytkownika
seedkris
Posty: 169
Rejestracja: 14 lut 2007, 23:37
17
Imie i nazwisko: Krzysztof S
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Post autor: seedkris »

Bez ustalenia prawidłowej nazwy rośliny nic z nią nie rób. Też obstawiam Sageretia theezans (Chinese bird plum).
pozdrawiam Krzysztof
pablo85pg4
Posty: 10
Rejestracja: 22 lis 2010, 18:48
13
Imie i nazwisko: Pawel Radziszewski
Województwo: podlaskie

Post autor: pablo85pg4 »

Według Waszych rad przyjrzalem sie dokladnie Sagericie. I wydaje mi sie na 99% ze to Sagerita. Wiec czekam na dalsze rady w sprawie mojego drzewka. Chcialbym troszeczke nad nim popracowac i troszeczke sie nauczyc o Bonsai.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Do wiosny nic nie rob z tym drzewkiem. Do tego czasu poczytaj szczegolnie o przesadzaniu, mieszance i doniczkach. Jak juz cos na ten temat bedziesz wiedzial to mozesz rozgladnac sie za nowa doniczka aby na wiosne moc przesadzic drzewko.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ