Carmona z Leroy Merlin

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
ArtSpire
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2010, 00:15
13
Imie i nazwisko: Sebastian Zgraja
Województwo: śląskie

Carmona z Leroy Merlin

Post autor: ArtSpire »

Witam!

Nie znalazłem żadnego działu typu "jestem nowy", więc tutaj witam się z wszystkimi fascynatami bonsai...

Jestem nowy w tej dziedzinie. Od małego lubiłem "miniaturowe drzewka", ale dotąd miałem tylko kilka kaktusów. Od dłuższego czasu szukałem odpowiedniego bonsai dla siebie - głównie w marketach. Wczoraj miałem okazję podjechać do Leroy Merlin i jak zawsze poszedłem zobaczyć, czy nie ma ciekawych okazów bonsai. Znalazłem jedno, które szczególnie mi się spodobało a cena była rozsądna. Oczywiście kupiłem. :)

Troszeczkę zdążyłem poczytać na temat bonsai i wiem, że mam nie stosować na razie żadnych nawozów, nie przycinać, nie przesadzać i pozwolić się drzewku zaklimatyzować. Ziemia musi być zawsze wilgotna, ale nie wiem czy obowiązkowe jest zraszanie liści... Ktoś podpowie?

Czy w doniczce z bonsai może rosnąć jeszcze coś innego? Mam na myśli jakiś gatunek trawy ozdobnej...

Mimo tego, że drzewko kupiłem w markecie, myślę, że przy odrobinie zaangażowania i Waszej . uda mi się wyhodować wspaniały okaz!
Mile widziane wskazówki dla początkujących oraz linki do ciekawych materiałów.

Pozdrawiam, Sebastian Zgraja (ArtSpire)

Obrazek
(kliknij żeby powiększyć)
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witamy na forum,

drzewko nie musi byc zraszane. Dodatkowe rosliny beda zabieraly, i tak juz skromne ilosci, wody/mineralow.
Do wiosny nie przycinaj tego drzewka...
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ