Fucus - pare pytań itp.

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Rychu
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2009, 17:24
14
Imie i nazwisko: Pawel B.
Województwo: kujawsko-pomorskie

Fucus - pare pytań itp.

Post autor: Rychu »

witam.
kiedyś już pisałem na temat tego fikusa po tym jak go kupiłem, troche się od tego czasu zmienił..
pod koniec listopada 2009 przesadziłem go i owinołem rafią, mniej więcej w połowie maja 2010 jest już częsciowo zrośnięty więc dołożyłem jeszcze dwie roślinki aby zyskać na grubości i zrobić gałązki bliżej podłoża.

Listopad 2009
Obrazek

Maj 2010
Przód
Obrazek
Tył
Obrazek
Korzonki
Obrazek

tak więc pare pytań:
-czy gdy poprzycinam grybsze gałęzie to się zagęszczą potem ?
- jak go po przycinać zeby sie zagęścił i jak zbudować ładniejszą strukturę gałęzi ?
- chę przyciąć najdłuższą odnogę, żeby go zmniejszyć na wysokość czy go nie oszpecę i czy na czubku wypuści liście ?
- co o nim myślicie ?
- czy uda mi się kiedyś zbudować taką koronę ?
Obrazek

narazie go nie przycinam bo nie do końca wiem jak i troche się boję, że go oszpecę..
Jestem bardzo początkujący, więc licze na podpowiedzi, rady, sugestie, jestem przygotowany na trochę krytyki :)

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
ADMIN: -> omawianie drzewek indoor
Pozdrawiam, Paweł
Rychu
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2009, 17:24
14
Imie i nazwisko: Pawel B.
Województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: Rychu »

odpisze mi ktoś? czy to taki beznadziejny przypadek ze niema nawet o czym mówić..?
Pozdrawiam, Paweł
Awatar użytkownika
Herpestes
Posty: 85
Rejestracja: 03 sie 2009, 09:40
14
Imie i nazwisko: Leszek Gramacki
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Stare Juchy
Kontakt:

Post autor: Herpestes »

Idź na warsztaty,nie licz na łatwizne że Cię tu ktoś poprowadzi za rączkę i pokolei powie co masz robić ze swoją rośliną.Jesteś początkujący to się ucz i wysil trochę,forum to nie wszystko.Jeśli to twoja pierwsza roślina to jest odpowiednia do nauki.Radziłbym trochę poczytać w tym temacie,a jak Ci się nie chce to poszukaj na You Toube.
http://leszekgramacki.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Yacek
Posty: 18
Rejestracja: 23 cze 2007, 20:20
16
Lokalizacja: Dziergowice - Opolskie

Post autor: Yacek »

pytanko. czy żeby się zrosły pnie tylko je je związałeś czy usunąłeś korę? ficusy dobrze reagują na wszelkie cięcia niedługo będziesz mógł przeprowadzić defoljację po niej powinien ładnie się zagęścić.
Z wyrazami szacunku Yacek K.
Rychu
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2009, 17:24
14
Imie i nazwisko: Pawel B.
Województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: Rychu »

Herpestes:
Nie licze na łatwizne i nie chce zeby nitk mi mówił co mam robić, zadałem pytania, na ktore nie znalazłem odpowiedzi lub odpowiedz nie do końca mi wszystko wyjaśnia, to że pytam nie znaczy, że sie nie wylilam i nie czytam, podobno 'kto pyta nie błądzi' więc pytam. co do warsztatów to tak się składa, że mieszkam w Bydgoszczy i z tego co sie oriętuje nie ma tu za bardzo warsztatów Bonsai.. liczyłem tylko na pare PODPOWIEDZI .


Yacek:
Tylko związałem rafią, niecałe pół roku i są częsciowo zrośnięte, ale wydaje mi się, że czaś zrastania zależy od rośliny i warunków w jakich jest hodowana.
dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam, Paweł
Awatar użytkownika
Yacek
Posty: 18
Rejestracja: 23 cze 2007, 20:20
16
Lokalizacja: Dziergowice - Opolskie

Post autor: Yacek »

przy samym związaniu może się i optycznie zrosną ale zawsze będą to oddzielne rośliny tylko w wypadku kiedy uszkodzisz korę będą mogły się faktycznie zrosnąć w jedną
Z wyrazami szacunku Yacek K.
Awatar użytkownika
Herpestes
Posty: 85
Rejestracja: 03 sie 2009, 09:40
14
Imie i nazwisko: Leszek Gramacki
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Stare Juchy
Kontakt:

Post autor: Herpestes »

No to ci odpowiem.Jak go przytniesz to się zagęści,a więc do dzieła.
http://leszekgramacki.blogspot.com/
ODPOWIEDZ