Karmona Drobnolistna

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
kaz
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2009, 17:13
14
Imie i nazwisko: Krystian Z
Województwo: śląskie

Karmona Drobnolistna

Post autor: kaz »

Witam . Od kilku dni jestem posiadaczem takiego drzewka . Jako że nigdy nie zajmowałem się Bonsai miałbym kilka pytań dla bardziej doświadczonych hodowców . W załączonej do drzewka "instrukcji" pisze że należy nawozić w okresie zimy i wiosny , kiedy następuje największy wzrost drzewka. Natomiast według informacji znalezionych na stronach o Bonsai należy to robić co dwa tygodnie , a zimą i wiosną raz do roku. Druga sprawa dotyczy gęstej korony drzewka , którą chciałbym znacznie rozrzedzić . Czy mogę poobcinać starsze zdrewniałe gałązki i czy zrobić to teraz , czy dać roślinie czas na aklimatyzację. Za . i wszelkie sugestie z góry dziękuję.
Drzewko ma ok. 15cm i 4 lata.
IMGP8110.JPG
IMGP8110.JPG (96.82 KiB) Przejrzano 1994 razy
IMGP8113.JPG
IMGP8113.JPG (94.79 KiB) Przejrzano 1994 razy
IMGP8114.JPG
IMGP8114.JPG (98.98 KiB) Przejrzano 1994 razy
Awatar użytkownika
bubinek
Posty: 117
Rejestracja: 19 wrz 2007, 12:57
16
Imie i nazwisko: Kacper B.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bubinek »

Drzewka generalnie nawozi się w czasie intensywnego wzrostu czyli od kwietnia do sierpnia (września), co dwa tygodnie (nawozem płynnym). Ale drzewka indoor (takie jak karmona) rosną generalnie cały rok i można je nawozić cały rok, chociaż zimą to chyba lepiej w mniejszych dawkach i rzadziej, albo w ogóle.

Cięcia najlepiej przeprowadzać na wiosnę. Uschnięte gałęzie możesz usunąć teraz, ale na większe cięcia lepiej poczekać do wiosny.

Pozdrawiam!
..::BuBu::..
ODPOWIEDZ