Pieprzowec chiński marnieje ;(

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
basiuulka
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2009, 12:30
14
Imie i nazwisko: Basia Burza
Województwo: lódzkie

Pieprzowec chiński marnieje ;(

Post autor: basiuulka »

Dostałam od chłopaka jakieś miesiąc temu drzewko. Zostało kupione na jakiś targach drzewek i sprzedawca udzielił informacji iż jest to pieprzowiec chiński.
Był bardzo ładny ale ostatnio zaczyna mi marnieć. Pan powiedział aby go obficie podlewać, naważać co 3 tyg i postawić w słonecznym miejscu. Drzewko stało sobie na biurku ( znajduje się ono przy dużym oknie gdzie wpada dużo światła ) i powoli zaczynało " zrzucać " liście. Przy kupnie nawozu zapytany sprzedawca co mogę zrobić aby nie marniało polecił mi abym postawiła go pod drzewem aby miało troszkę słońca i wilgoć. Zrobiłam jak Pan polecił i co prawda drzewko nie zrzuca już liści ale nadal ma żółtawy kolor i po przyjrzeniu się listkom z bliska widać małe żółte plamki. Nie mam pojęcia co z nim zrobić. Czytając fora zgupiałam zupełnie i nie jestem pewna czy to wogóle pieprzowec :shock: ? Podlewam go 2-3 razy dziennie ( zraszanie ) ponieważ na dworze szybko wysycha mu ziemia. Może macie jakieś pomysły co może mu być ? Bardzo mi zależy żeby nie uschło zupełnie :-( Na niektórych czubkach łodyg widać jakby chciało wypuszczać nowe listki ale mu nie idzie jakoś ;/ dodaje zdjęcia mojego drzewka. Proszę o . .
Załączniki
DSC05222-2.JPG
DSC05222-2.JPG (72.59 KiB) Przejrzano 3741 razy
DSC05227-1.JPG
DSC05227-1.JPG (66.53 KiB) Przejrzano 3741 razy
DSC05221-1.JPG
DSC05221-1.JPG (71.46 KiB) Przejrzano 3741 razy
neonek
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2009, 22:47
15
Imie i nazwisko: Pawel T
Województwo: mazowieckie

Post autor: neonek »

A nie jest mu może za mokro? ze zdjęć nie wygląda na usychającego, a raczej na gnijącego. Zależy jak intensywnie te 2-3 razy dziennie wygląda.
bazyl
Posty: 34
Rejestracja: 17 sie 2007, 19:15
16

Post autor: bazyl »

Jeżeli te małe żółte kropki czy też plamki są w środku czarne to będzie przędziorek niestety/
basiuulka
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2009, 12:30
14
Imie i nazwisko: Basia Burza
Województwo: lódzkie

Post autor: basiuulka »

Dzięki za info. Drzewko przeżyło tzn wypuszcza nowe listki choć z jednej strony dużo stracił i chyba uschły mu łodyżki bo nic z nich nie wypuszcza. :cry: Wbrew pozorom moje drzewko miało za sucho :shock: zaczęłam go wkładać do miski z wodą i odżył chłopak ;) A te plamki nadal się utrzymują i nie mają czarnych środków są tylko żółte ale myśle że to może poparzenie słoneczne :co:
Awatar użytkownika
Amator Bonsai
Posty: 96
Rejestracja: 11 kwie 2012, 18:58
12
Imie i nazwisko: Kacper R.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Amator Bonsai »

Nie lubię odkopywać starych tematów, lecz w sumie nie widzę w tym nic złego, ale jeżeli ktoś kiedyś będzie to przeglądał i przeczyta ten temat to kropki na liściach tego pieprzowca to nie przędziorek tylko pieprzowiec ma już takie liście z natury, a co do podlewania pieprzowca to ja podlewam raz dziennie czasem raz na dwa dni, i jakoś nie sądzę żeby brakowało mu wody być może jest to kwestia tego, że rośnie w akadamie i długo utrzymuje wilgoć.
ODPOWIEDZ