Czy uda się z tego cos stworzyć?- nie mam pomysłu

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
kasztaanka
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2009, 14:50
14
Imie i nazwisko: Anna Z
Województwo: lódzkie

Czy uda się z tego cos stworzyć?- nie mam pomysłu

Post autor: kasztaanka »

Szukam pomysłu na mój nowy nabytek. Dostałam go w spadku po koledze i chciałabym, żeby jakos się prezentowało. Tylko zupełnie nie wiem co z tym zrobić. Na razie nie przycinałam gałęzi (dlatego są takie długie), usunęłam tylko te suche żeby było lepiej widac drzewko. Czekam na jakieś sugestie, a tymczasem drzewko niech sobie rośnie.
Załączniki
Bok
Bok
DSC03220.JPG (39.91 KiB) Przejrzano 2748 razy
DSC03221.JPG
DSC03221.JPG (38.97 KiB) Przejrzano 2748 razy
DSC03222.JPG
DSC03222.JPG (40.22 KiB) Przejrzano 2748 razy
Awatar użytkownika
andrzej sikon
Posty: 67
Rejestracja: 03 gru 2007, 21:00
16
Lokalizacja: Szczawno ZdrĂłj

Post autor: andrzej sikon »

ja bym spróbował z tego zrobić lasek ........ \:D/ no co ......? :spiewam:
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Aniu, poszukaj na forum o "marchewkach".
Napisze to tak. Oczywiscie, ze jest mozliwosc to drzewko zaczac formowac na bonsai, jednakze zaczynasz od samego poczatku. Masz tylko pare galezi, nie mowiac juz nawet o pniu.
Jesli chcesz formowac to drzewko to moja propozycja jest nastepujaca. Odklad powietrzny i na kilka lat zostawic to drzewko w spokoju, niech Tobie pokaze jak chce rosnac.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
kasztaanka
Posty: 4
Rejestracja: 27 lip 2009, 14:50
14
Imie i nazwisko: Anna Z
Województwo: lódzkie

Post autor: kasztaanka »

No tak, o tym myslałam. tylko chciałam uformować te gałęzie, które póki co są w miarę miękkie i giętkie. A drzewko nie jest takie malutkie i młodziutkie na jakie wygląda, po prostu było zaniedbane i wszystkie suche gałązki musiałam usunąć. Dlatego jest takie skromne :wink:
Nie wiem tylko czy gałęzie kierowć do góry czy na boki. Może wyprowadzic jakąś gałąź jako pień?! Drzewko było chyba szczepione, wprowadzono dwie gałęzie i znich wyrasta reszta. Nie wiem co mam robic :hmmm:
Tak czy inaczej szukam innego okazu. Chciałabym miec jakiegos iglaczka, ale niestety moge go trzymać tylko w domu, więc szukm okazu, ktory sie do tego nadaje. No i marzy mi sie azalia, ale nie wiem czy nie jest to za duże wyzwania, jak na razie.
ODPOWIEDZ