ficus 16 letni

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
sienerski
Posty: 7
Rejestracja: 03 lip 2009, 02:12
14
Imie i nazwisko: Bartek
Województwo: warmińsko-mazurskie

ficus 16 letni

Post autor: sienerski »

Witam! Chciałbym prosic o naniesienie jakiś poprawek i pomysłów na poprowadzenie tego drzewka.
zdjęcia pod adresem http://img505.imageshack.us/gal.php?g=snc00629.jpg (ponieważ cos nie chcą się tu umieścic)
Coś w ogóle interesującego da się wykombinowac, ale sam sobie nie mogę poradzic...
gope
Posty: 20
Rejestracja: 15 mar 2009, 15:11
15
Imie i nazwisko: Marcin Odachowski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Dublin

Post autor: gope »

Fajna roślina ale żeby pomóc musisz zrobić lepsze zdjęcie.
Po pierwsze w miarę jednolite tło.
Po drugie nie rób ujęć od góry, kadruj z poziomu górnej krawędzi donicy obejmując całą roślinę.
Po trzecie, fotografując jakikolwiek obiekt nie ustawiaj się pod światło, chyba, że zależy ci celowo na uzyskaniu tzw silhuette, czyli ukazanie jedynie kształtu obiektu nie ujmując jego detali wewnątrz obrysu, co uzyskuje się przez duży kontrast i w tym celu często fotografuje się własnie pod światło.
Taka krótka lekcja fotografii :-), mam nadzieje, że się przyda.
sienerski
Posty: 7
Rejestracja: 03 lip 2009, 02:12
14
Imie i nazwisko: Bartek
Województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: sienerski »

spoko dziś się postaram i mam nadzieje, że dostane jakieś pro korekty :)
oto dokładniejsze i bardziej staranne zdjęcia, mam nadzieje, że ktoś coś doradzi...
http://img145.imageshack.us/gal.php?g=img0105v.jpg

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pinaceae
Posty: 302
Rejestracja: 07 sty 2007, 22:48
17
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pinaceae »

Cześć.

Nikt raczej Ci nie pomoże, a to dlatego, że zdjęcia są bardzo nieczytelne. Nie chodzi o to, że je żle zrobiłeś, ale o to że nie widać układu gałęzi, oraz samych galęzi. Masz dobre nebari a to najważniejsze. Masz dużo czasu. Przemyśl dobrze to drzewko. Zarys formy w zasadzie juz masz. Ja osobiście szedł bym od tej najniższej galęzi, tuż przy nebari, i budował od początku cały układ drzewa ale to juz zabawa na pare lat. Nie rób nic pochopnie. Jak chcesz wez go na warsztaty tam Ci powiedzią i od razu zrobią z nim co trzeba. Powodzenia.

Pzdr
gope
Posty: 20
Rejestracja: 15 mar 2009, 15:11
15
Imie i nazwisko: Marcin Odachowski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Dublin

Post autor: gope »

Ok, tutaj moja koncepcja na to drzewo, virt zrobiony na szybciora.
1. Redukcja wysokości
2. Najniższym gałęziom pozwalasz rosnąć nie przycinając co pozwoli im nabrać odpowiedniej masy.
3. Korzenie powietrzne
Gdy korzenie razem z pniem nabiorą odpowiedniej masy, koronę trzeba będzie poszerzyć.
Ogólnie to skłaniałbym się do banyan style z racji górnej częsci tej rośliny.
Tyle ode mnie.
Pozdrawiam
Marcin
Załączniki
img0105v modified.jpg
img0105v modified.jpg (57.51 KiB) Przejrzano 3191 razy
ODPOWIEDZ