Witam..mam drzewko Bonsai i nie wiem jak mam o niego zadbać.

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Oriana
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2009, 19:01
15
Imie i nazwisko: Oriana
Województwo: małopolskie

Witam..mam drzewko Bonsai i nie wiem jak mam o niego zadbać.

Post autor: Oriana »

Witam, mam drzewko Bonsai..ale zupełnie nie wiem jak mam go przyciąć.Tak naprawdę w tych miejscach w których go podszczypywałam, listki nie chcą rosnąć jak na złość. Drzewko zimowało zawsze w domu i traciło kilka listków.Mam go już od 3 lat, proszę o ...jak mam go przyciąć? Pozdrawiam gorąco. :-)
Załączniki
DSC02664.JPG
DSC02664.JPG (33.91 KiB) Przejrzano 2880 razy
DSC02668.JPG
DSC02668.JPG (27.42 KiB) Przejrzano 2883 razy
DSC02669.JPG
DSC02669.JPG (33.81 KiB) Przejrzano 2884 razy
DSC02666.JPG
DSC02666.JPG (24.61 KiB) Przejrzano 2885 razy
Awatar użytkownika
bubinek
Posty: 117
Rejestracja: 19 wrz 2007, 12:57
16
Imie i nazwisko: Kacper B.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Leszno

Post autor: bubinek »

Nie jestem, że tak powiem, PRO w temacie bonsai ale ja przyciąłbym mocno... Zarosło Ci to drzewko łokropnie ;P
Gdzieś tu na forum jest taki kalendarz pielęgnacji, poszukam to dam linka. Odpowiedni moment do przycinania jest właśnie teraz - kwiecień i maj.
Także tnij w cholerę ;). Widać, że drzewko jest zdrowe i mocne, więc przytnij gałązki do 5 cm i poczekaj aż wypuszczą młode liski. No i podlewaj. Nawozić też już można, chyba że drzewko świeżo przesadzone, to trza poczekać...

Pozdrowionka!

viewtopic.php?t=955 masz linka do tego kalendarza opieki.

A no i apropos tego cięcia to jak Ci wystają jakieś gałązki poniżej zakładanej korony, to też bym ciął...
Drzewko powinno się szybko odrodzić i puścić młode...
..::BuBu::..
Awatar użytkownika
Bushman
Posty: 288
Rejestracja: 22 kwie 2008, 00:36
16
Imie i nazwisko: Wojciech N.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Bushman »

Obcięte części wsadź do wody, za dwa tygodnie się ukorzenią i możesz zaczynać przygodę z nowymi drzewkami :wink:

pozdrawiam,
Bushman
Wojciech N.
Awatar użytkownika
Bunny
Posty: 91
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:18
15
Imie i nazwisko: Bartek Syczewski
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Bunny »

ostatnie zdjęcie. masz tam gałąź po lewej od tego płaskiego cięcia. ja bym ją wyznaczył jako wierzchołek ale mało widać na tych fotkach. przytnij all gałęzie i wstaw fotki jak już to uczynisz
Szumi las, ma czas...
ODPOWIEDZ