pierwszy ficus

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
natasza
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2009, 09:51
15
Imie i nazwisko: natasza w
Województwo: wielkopolskie

pierwszy ficus

Post autor: natasza »

Witam wszystkich! Czytam forum od dłuższego czasu, zbieram artykułu i inne przydatne wiadomości na temat tej piękniej sztuki i sposobu na życie !! Do rzeczy. Mój ficus jest u mnie jakieś 2 lata, nie powiem wiele przeżył, przeprowadzki, i kilka inny przygód. Stoi na parapecie ma dość dużo słońca,często zraszany i w miarę potrzeby podlewany, jeszcze nie nawożony i nie przesadzany.W miarę dobrze się trzyma. Wiem że potrzeba pomysłu na niego i jeszcze paru ładnych lat ale warto. Więc stąd moja prośba o radę !! Od czego mogę zacząć swoją przygodę z tym dzewkiem :wink:
Załączniki
ficus
ficus
DSC06674.JPG (33.91 KiB) Przejrzano 2303 razy
ficus
ficus
DSC06681.JPG (55.79 KiB) Przejrzano 2302 razy
Awatar użytkownika
krysztof
Posty: 151
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:08
17
Imie i nazwisko: Krzysztof H
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: krysztof »

O ile się nie mylę to jest ficus "viandi" bardzo kruchy(łamliwy) tak że uważaj jak zaczniesz coś robić. A skoro nie był przesadzany z 2 lata to go najpierw przesadż do odp. mieszanki (znajdziesz na forum).
Od czego mogę zacząć swoją przygodę z tym dzewkiem
najpierw sama musisz pomyśleć co chcesz z niego uzyskać , plany, koncepcje, po patrz w necie na galerie bonsai może coś upatrzysz i wtedy ktoś dalej bedzie mógł cie pokierować co robic.
Pozdrawiam
Krzysztof

Jestem tu, aby nauczyć się.
natasza
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2009, 09:51
15
Imie i nazwisko: natasza w
Województwo: wielkopolskie

Post autor: natasza »

Po przesadzeniu zaczęly opadać pojedyńcze listka ale po paru dniach ficus miał sie już bardzo dobrze, Więc pomyślałam że czas zastanowić się nad formą. Szukała w necie, pytałam mądrych ludzi.... Ale jak to bywa, na własnych błędach się człowiek uczy! :ups: Gatunek dobry dla początkujących a jednak może zaskoczyć. Bardzo kruche te jego gałązki!!!!!!!!!!! I tak po nie udanym przycinaniu wygłąda mój pierwszy ficus wiandi :cry: Odcięte gałązki udało się ukorzenić w wodzi, po jakiś 2 tyg są już doniczkach( tutaj jedna z większych). I moje pytanie czy da się jeszcz coś z nim zrobić !!!!!!!!!!!!!
Załączniki
DSC07035.jpg
DSC07035.jpg (20.08 KiB) Przejrzano 2091 razy
DSC07061 a.jpg
DSC07061 a.jpg (18.21 KiB) Przejrzano 2088 razy
ODPOWIEDZ