fikus

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
16
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

fikus

Post autor: pawel18 »

fikus ten trafil do mnie jesienia 2007 roku . byl on posadzony razem z innym fikusem i bylem zmuszony rozdzielic braci poniewaz na forme o dwoch pniach nie za bardzo sie nadawaly . pierwsze formowanie nastapila zima 2007(o ile mozna nazwac to formowaniem ) uwielbialem wtedy ksztalt litery s poniewaz wiekszosc marketowcow byla wlasnie tak ksztaltowana wiec i ja chcialem miec cos podobnego . cale szczescie nabralem troch wiedzy i rozumu i postanowilem zaczac wszystko od poczatku . wycialem cala gore pozostawiajac jedynie jedna najnizsza galazke , widac ja na 1 zdjeciu , to jest ta ktora ucieka do tylu i z niej postanowilem utworzyc nowa korone . przez caly sezon 2008 zageszczalem rosline od czasu do czasu lekko przycinajac . kilka dni temu postanowilem sobie pocwiczyc przed zblizajacymi sie warsztatami na ktorych mam zamiar uczetniczc wiec cos tam przy nim porobilem . efekt widac na 2 zdjeciu . zastanawia mnie czy nie obnizyc troche tej galazki po prawej stronie . co wy o tym drzewku sadzicie ?? co byscie zmienili ??
Załączniki
fikus 2.JPG
fikus 2.JPG (48.26 KiB) Przejrzano 2396 razy
fikus 1-1.JPG
fikus 1-1.JPG (35.43 KiB) Przejrzano 2394 razy
Daniel
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2008, 22:03
15

Post autor: Daniel »

Wszystko jak dla mnie spoko z jednym malym wyjatkiem ...

Mianowicie popracuj nad tym aby zmniejszyc rozmiary lisci bo widac tu troche dysproporcje jezeli chodzi o rozmiar lisci do wysokosci drzewka...
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
16
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

co do zmniejszania lisci to jeszcze o tym nie myslalem , narazie chce nadac drzewku ksztalt taki jaki powinien byc , przesadzic do plaskiej doniczki co pewnie bedzie mialo miejsce wiosna 2010 lub 2011 roku . tej wiosny przesadze go do troche plytszej i szerszej donicy by mogl troche szybciej nabrac masy pnia . jak juz bedzie siedzial w dinicy docelowej to wtedy bede skupial sie na liscia . jak narazie jest zbyt duzo rzeczy do zrobienia zeb myslec o ''ostatecznym"
ODPOWIEDZ