Bonsai Tesco

Dział poświęcony omawianiu drzewek zakupionych w marketach oraz fikusom w stępnej fazie, czyli gatunkom, które można hodować w domu.
Justynm
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2008, 22:41
16
Lokalizacja: Kozienice

Bonsai Tesco

Post autor: Justynm »

Witam Wszystkich kilka dni temu zakupilem w naszym cudownym supermarkecie drzewko Bonsai xD niestety zakupu musialem dokonac w takim miejscu poniewaz mieszkam w małym miasteczku i u mnie strasznie ciezko dostać takie Cudna a zamawiac z internetu tez nie chcialem bo pomyslalem ze jako amator nie mam nawet takiej potrzeby.

a Moje pytania sa nastepujace

1-Jaki to dokładnie gatunek? Przegladałem forum i tak patrzac okiem amatora przypomiana mi Ligustra choc tez nie do konca

2-Wskazcie mi jakich ciec potrzebuje to drzewko

3-Prosze wyrazic swoja opinie na jego temat

Dziekuje Bardzo za . i przepraszam jezeli napisałem w nie odpowiednim miejscu

Pozdrawiam JustynM


http://www.wrzuta.pl/obraz/vQZqPPriZ8/

http://www.wrzuta.pl/obraz/4dl7hqygIv/

http://www.wrzuta.pl/obraz/bOrRyjBJJz/

http://www.wrzuta.pl/obraz/tMaiz2CJDf/
Justynm
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2008, 22:41
16
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: Justynm »

hmm milo ze ktokolwiek cos odpisal 120 odwiedzin a zero odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Anarhis
Posty: 113
Rejestracja: 12 wrz 2006, 14:03
17
Imie i nazwisko: Grzegorz Sz
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary ÂŚlÂąskie

Post autor: Anarhis »

1. To serissa
2. Cięcia zależą od tego co chcesz zrobić z tego drzewa. Pooglądaj sobie zdjęcia na necie a <font color="#FF0000">napewno //ort</font> coś Cię zainspiruje. Jeszcze lepiej byłoby gdybyś podjechał z rośliną na jakieś spotkanie, wtedy na żywo ludzie mogą doradzić Ci coś więcej.
3. Jak to drzewko z marketu - nie często zdarza się jakiś wybitny okaz - tak i Twoje, nic specjalnego, co nie znaczy, że jest beznadziejne, powiedziałbym raczej, że taki marketowy standard - wszystko zależy od Ciebie. Choć serissa nie należy do łatwych w utrzymaniu niektórzy mają do niej rączkę - więc życzę pwodzenia.
Wszystko ma swoje dwie strony...
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

No cóż, nikt nie odpisywał, bo za bardzo nie ma o czym tu pisać.

Niestety drzewko ma poważny mankament: dwa pnie, przycięte za krótko.
Możesz zrobić dwie rzeczy
1 - uciąć jeden z pni i formować drzewko na coś podobnego do "miotły" albo (lepiej) na styl wzniesiony nieregularny, wyprowadzajac przedlużenie pnia z którejś gałęzi
2 - zostawić oba pnie, wyprowadzić nowe przedłużenia z gałęzi i prowadzić jako drzewo o dwóch pniach, a styl ten ma pewne wymagania...

Z tych dwóch propozycji trudniejsza jest ta nr 2, ale obie nie sa łatwe i obie wymagaja przede wszystkim CZASU: trzeba będzie dać porosnąć i to dłuuuuugo, 2-3 sezony najmarniej, jak już wspomniałam pnie są obciete za krótko i trzeba to odbudować, a to wymaga czasu na nabranie masy przez nowe przedłużenia pni...

Rada na przyszłość: wybieraj materiał na bnsai taki, który daje już jakieś możliwości, nie wszystkie rośłiny nadają się na bonsai...
Anna Dorota
Justynm
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2008, 22:41
16
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: Justynm »

no dziekuje bardzo za odpowiedzi :) postaram sie cos z tym zrobic poczekam jeszcze troche i przytne, a pozniej dam mu rosnac :) szukam teraz gdzies u siebie w miescie nawozu do bonsai ale jak narazie 0 rezultatow
Awatar użytkownika
fawin
Posty: 186
Rejestracja: 31 lip 2007, 15:17
16
Imie i nazwisko: Krystian P.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: fawin »

A w Tesco nie ma? u mnie są w Leroy Merlin
"Nie wywyższaj się, nie unoś, bądź skromny, szanuj innych i Ty będziesz szanowany"
Justynm
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2008, 22:41
16
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: Justynm »

no u mnie w tesco 5 letnie 30zl a w biedronce 4 letnie 15zl
Awatar użytkownika
fawin
Posty: 186
Rejestracja: 31 lip 2007, 15:17
16
Imie i nazwisko: Krystian P.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: fawin »

A jaka jest różnica w wieku nawozu?
Jeśli jest data ważności i nie minęła to jest ok:)
"Nie wywyższaj się, nie unoś, bądź skromny, szanuj innych i Ty będziesz szanowany"
phi
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2008, 17:52
16
Lokalizacja: Bedzin

Post autor: phi »

Justynm chyba mówił o wieku drzewek :)
Justynm
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2008, 22:41
16
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: Justynm »

ah tak nie zrozumieliśmy sie :) mówiłem o drzewkach :)
Awatar użytkownika
fawin
Posty: 186
Rejestracja: 31 lip 2007, 15:17
16
Imie i nazwisko: Krystian P.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: fawin »

Aha, no juz ok :)

Czyli Zobacz czy są w Tesco nawozy, jak u mnie w Leroy'u są to w Tesco też mogą być.

aha i patrz na stężenie, uniwersalny nawóz ma NPK (N-azot P-fosfor K-potas) chyba 7:8:8
"Nie wywyższaj się, nie unoś, bądź skromny, szanuj innych i Ty będziesz szanowany"
ODPOWIEDZ